mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Genewa 2001

Genewa 2001

Salon Samochodowy w Genewie wystartował

Dzisiaj rozpoczął się największy w Europie Międzynarodowy Salon Samochodowy. Impreza potrwa od 27.02 do 11 marca. W tym roku w Genewie zobaczymy nie tylko europejskie, ale i światowe premiery wielu modeli aut. Nie zabraknie również prototypów samochodów, które w przyszłości mogą trafić do seryjnej produkcji.

Fiat zamierza przedstawić Fiata Stilo następcę modelu Bravo. Peugeot zaprezentuje większego brata 206-stki tym razem oznaczonego numerem 307. W nowej wersji nadwoziowej zobaczymy również popularny model Skody. Nowa Skoda Fabia sedan będzie miała identyczną długość jak model kombi. W przedziale samochodów luksusowych zobaczymy nowy model Lancii Thesis. BMW przygotowało następną generację kompaktowej trójki. Natomiast Opel uzupełni swoją gamę wersji Astry o model Cabrio. Zwolenników trójramiennej gwiazdy ucieszy z pewnością nowa Klasa A Mercedesa o wydłużonym rozstawie osi. Będzie ona stylistycznie i technicznie dopasowana do całej gamy tego modelu, która wiosną tego roku zostanie poddana kuracji odmładzającej. Mitsubishi zaprezentuje nowego Lancera Evo VII. Ten wyczynowy sedan bazuje na modelu Lancer Cedia, który w Japonii pojawił się w maju ubiegłego roku.

Pomimo, że genewski salon nie słynie z dużej ilości modeli studyjnych, zwiedzający nie mogą narzekać na ich brak. Ceniony projektant samochodowy Leonardo Fioravanti zaprezentuje swoje najnowsze dziecko- projekt dwuosobowego roadstera o nazwie Vola. Jeszcze nie wiadomo, jakie logo firmowe przyjmie. O projekt stara się już Alfa Romeo i General Motors. Andrea Zagato to kolejne słynne nazwisko wśród stylistów, które zaznaczy swoją obecność na salonie. Wspólnie ze swoim zespołem z SZ Design ma zamiar zaprezentować limitowaną wersję Toyoty MRS, dwuosobowego roadstera z otwieranym dachem. Atmosferę na targach z pewnością podgrzeje Opel Astra OPC coupe o mocy 440 KM rozpędzający się do prędkości 300 km/h. Nie konwencjonalne podejście do projektowania samochodów zaprezentuje tym razem Nissan prezentując model Chappo. Projektanci mówią o projekcie, że jest to pierwszy model zaprojektowany od wewnątrz na zewnątrz. Tak nietypowy sposób budowy auta spowodował, że wygląd zewnętrzny podporządkowany jest w pełni funkcjonalności kabiny. Przedstawione modele to tylko przedsmak tego, co będzie można zobaczyć w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.