mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golf o sportowej duszy

Golf o sportowej duszy

241KM i 320Nm zapewniają emocjonującą jazdę

Golf o sportowej duszy

Na przełomie maja i czerwca w Madrycie Volkswagen zaprezentował najsilniejszego z dotychczas produkowanych seryjnie Golfów – Golfa R32.

Sportową, dynamiczną jazdę zapewnia kompaktowy, 6-cylindrowy silnik V6 o pojemności 3.2l. Pod względem technicznym wyróżnia się on takimi cechami jak bezstopniowo przestawialny wałek rozrządu zaworów ssących i wałek rozrządu zaworów wydechowych, selektywną regulacją spalania stukowego oraz zmienną geometrią kolektora ssącego. Dzięki temu maksymalna moc, czyli 241KM osiągana jest przy 6250obr/min, a maksymalny moment obrotowy uzyskuje się już przy 2800obr/min. Najsilniejszy z Golfów osiąga prędkość maksymalną 245km/h, a aby rozpędzić się do „setki” potrzebuje 6,4s. Siła napędowa przenoszona jest na wszystkie cztery koła przez 6-biegową skrzynię biegów o położonych blisko siebie stopniach przełożenia.

Sportowy charakter tego auta podkreśla nie tylko jednostka napędowa, która zapewnia wspaniałe osiągi.

Układ wydechowy z dwoma rurami po obu stronach zapewnia odpowiednie dla sportowego auta wrażenia słuchowe i wzrokowe. Charakterystyczny jest również przód pojazdu z dużymi otworami wlotu powietrza. Także wnętrze samochodu zdradza, na co go stać. Czarna skórzana tapicerka, aplikacje ze szczotkowanego aluminium na pedałach, kokpicie i drążku zmiany biegów, kubełkowe fotele i skórzana kierownica świadczą o sportowych charakterze Golfa R32.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.