mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gorąca, ale wadliwa Honda Civic

Gorąca, ale wadliwa Honda Civic

Producent samochodów marki Honda poinformował kilka dni temu Prezesa UOKiK o tym, że w pięciodrzwiowej wersji nowego modelu Civic pojawić się może usterka, która w wielu przypadkach doprowadza do unieruchomienia pojazdu.

Gorąca, ale wadliwa Honda Civic

Informacje, które zostały przekazane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczą samochodów marki Honda Civic w wersji pięciodrzwiowej. Wada dotyczy egzemplarzy, które zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w 2006 roku. Na Polski rynek trafiło najprawdopodobniej ponad 570 egzemplarzy takich samochodów.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Honda Civic

Sedno całego problemu leży w kostce zasilającej pompę paliwową. W wyniku korozji styków kostki może dojść do przerwy w dostawach paliwa, co w konsekwencji spowoduje unieruchomienie silnika.

Zobacz galerie zdjęć modelu Honda Civic

Producent samochodów poinformował o rozpoczęciu bezpłatnej akcji serwisowej, dzięki której wadliwe części zostaną wymienione na działające. Dodatkowo powiadomieni zostaną wszyscy właściciele samochodów, w których podejrzewana jest usterka, o konieczności wizyty w autoryzowanej stacji obsługi.

Czytaj także:

W Polsce brakuje pięciodrzwiowych Civiców (2006-08-31)

Civic, Sprinter i Toyota - zdecydowani liderzy (2006-09-08)

Honda: Nowości, sport i technologia w Paryżu (2006-08-28)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda 5dr Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru...

Aktualności 2018-07-24

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

~Irek 2008-06-24

Samochód, ma niespełna 2 lata. -Na początku, zaczęło się od sprzęgła, niby to z winy użytkownika. Jak postraszyło się sądem i powołano rzeczoznawcę, to okazało się, że to wada fabryczna tarczy. Wcześniej, ?Wręcz? kazano mi zapłacić za naprawę ok. 4000zł. ???? -Potem (niespełna roku), króciec rzekomo przegryziony przez gryzonie. No niech im i tak będzie? (zapłaciłem). -Spryskiwacze szyby przedniej (uważam), źle ustawione, powstaje tzw. drugi słup ograniczający widoczność. Ruchome są tylko góra, dół. Na boki już nie, co powoduje słabszą widoczność kierowcy. Pasażera strona jest OK.! (widać, że produkowany w Anglii dla anglików!) Stwierdzenie kierownika serwisu ?? tak ma być. -Podczas jesienno ? zimowych jazd, zaobserwowałem słabe ogrzewanie szyby tylnej. Szczególnie wieczorami gdzie nie można określić odległości zbliżającego się drugiego pojazdu (obraz zamazany). -Ostatnio 3 miesiące temu, wyskoczyła mi uszczelka przedniej szyby podczas jazdy, TAK USZCZELKA PRZEDNIEJ SZYBY!!!. Zgłosiłem i powiedziałem, że nie będę za to płacił. Do tej pory nie mogę się doczekać na obiecaną uszczelką od serwisu (ponoć zamówiona). Chcę, tylko nadmienić, że nie jestem młokosem. Jeżdżę od 1970r. To chyba o czymś świadczy. W życiu nigdy więcej Hondy!!!! To była moja pierwsza i ostatnia. Ach?. Są jakieś problemy z zapłonem?. Aaaaa?. ręczny też mi wymienili?. Krótko mówiąc BUBEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Irek 2008-06-24

HONDA CIVIC TO NAJWIĘKSZY BUBEL JAKI MÓGŁ MI SIĘ W ŻYCIU TRAFIĆ !!! Samochód, ma niespełna 2 lata. -Na początku, zaczęło się od sprzęgła, niby to z winy użytkownika. Jak postraszyło się sądem i powołano rzeczoznawcę, to okazało się, że to wada fabryczna tarczy. Wcześniej, ?Wręcz? kazano mi zapłacić za naprawę ok. 4000zł. ???? -Potem (niespełna roku), króciec rzekomo przegryziony przez gryzonie. No niech im i tak będzie? (zapłaciłem). -Spryskiwacze szyby przedniej (uważam), źle ustawione, powstaje tzw. drugi słup ograniczający widoczność. Ruchome są tylko góra, dół. Na boki już nie, co powoduje słabszą widoczność kierowcy. Pasażera strona jest OK.! (widać, że produkowany w Anglii dla anglików!) Stwierdzenie kierownika serwisu ?? tak ma być. -Podczas jesienno ? zimowych jazd, zaobserwowałem słabe ogrzewanie szyby tylnej. Szczególnie wieczorami gdzie nie można określić odległości zbliżającego się drugiego pojazdu (obraz zamazany). -Ostatnio 3 miesiące temu, wyskoczyła mi uszczelka przedniej szyby podczas jazdy, TAK USZCZELKA PRZEDNIEJ SZYBY!!!. Zgłosiłem i powiedziałem, że nie będę za to płacił. Do tej pory nie mogę się doczekać na obiecaną uszczelką od serwisu (ponoć zamówiona). Chcę, tylko nadmienić, że nie jestem młokosem. Jeżdżę od 1970r. To chyba o czymś świadczy. W życiu nigdy więcej Hondy!!!! To była moja pierwsza i ostatnia. Ach?. Są jakieś problemy z zapłonem?. Aaaaa?. ręczny też mi wymienili?. Krótko mówiąc BUBEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~gvk 2006-09-14

subaru!

~Jazz 2006-09-13

zgadzam sie. jak nie honda to ktora marka zagwarantuje niezawodnosc....

~maruda 2006-09-13

przemineła. z volvo 240,mercedesem 124 i corollą E10...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.