mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Prix Polski w sobotę w Bydgoszczy

Grand Prix Polski w sobotę w Bydgoszczy

Najlepsi żużlowcy świata pojawią się w Bydgoszczy, a w Słomczynie będą walczyć najznakomitsi kierowcy rallycrossowi Europy.

Polskę będzie reprezentować pięciu zawodników z Tomaszem Gollobem na czele.
Oto pełna lista zawodników:
1 Tony Rickardsson - Szwecja
2 Jason Crump - Australia
3 Ryan Sullivan - Australia
4 Leigh Adams - Australia
5 Michael Max - Szwecja
6 Greg Hancock - USA
7 Tomasz Gollob - Polska
8 Mark Loram - Wielka Brytania
25 Hans Andersen - Dania
27 Ronni Pedersen - Dania
11 Rune Holta - Norwegia
12 Nicki Pedersen - Dania
13 Scott Nicholls - Wielka Brytania
14 Andreas Jonsson - Szwecja
15 Todd Wiltshire - Australia
16 Peter Karlsson - Szwecja
17 Lee Richardsson - Wielka Brytania
18 Bohumil Brhel - Czechy
19 Piotr Protasiewicz - Polska
20 Bjarne Pedersen - Dania
21 Tomasz Bajerski - Polska
22 Jason Lyons - Australia
23 Jarosław Hampel - Polska
24 Rafał Szombierski - Polska
Pięćdziesięciu kierowców znalazło się ostatecznie na liście zgłoszeń IX rundy Mistrzostw Europy Rallycross. Zawody odbędą się w dniach 20-21 września na torze w Słomczynie koło Grójca, a Automobilklub Rzemieślnik już po raz czwarty będzie organizatorem jednej z rund MERC.
Wśród rywalizujących kierowców nie zabraknie również Polaków. W najsilniejszej Dywizji 1 swoich szans poszuka mistrz Polski w klasie 4 Bohdan Ludwiczak (Ford Focus). W zmaganiach towarzyszyć mu będą Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer), Marcin Wicik (Ford Eskort), Grzegorz Kalinecki (Lancia Delta), Janusz Pszech (Audi S2), Jacek Lesiak (Nissan Sunny) i Zygmunt Stanek (CC Turbo). Duże nadzieje polscy kibice mogą wiązać również z rywalizacją w Dywizji 1A. Do boju ruszy tutaj bowiem Krzysztof Groblewski (VW Polo), ubiegłoroczny wicemistrz Europy i zwycięzca poprzedniej, VIII rundy MERC. Wspierać go będzie również Marcin Laskowski (Peugeot 106), który bez problemów wywalczył w tym sezonie tytuł mistrza Polski w klasie 3 i rozważa możliwość startów w pełnym cyklu przyszłorocznych mistrzostw Europy. Swoich sił w walce z renomowanymi rywalami spróbują również Mikołaj Kasiborski (Ford Fiesta), Piotr Trzciński (Suzuki Swift) i Michał Guranowski (VW Golf). Skład Polaków podczas IX rundy MERC uzupełni zgłoszony w Dywizji 2 Artur Ryziński (Citroen Saxo).
Ostatnia krajowa eliminacja WSMP i PAR odbędzie się 4 października w Kielcach, ale wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę uczestnicy Grand Prix Polski wyznaczyli sobie spotkanie w Brnie. Wyścig jest zaliczany do klasyfikacji GPP.
W Brnie pojedzie prawie 150 samochodów, a aż 99 z nich stanie na starcie 4 dywizji, w której wystąpią wszyscy Polacy. Udział w zawodach zapowiedzieli: lider klasyfikacji GPP – Maciej Stańco (Porsche GT2), Tomasz Wywiał, bracia Adam i Marcin Gładyszowie (wszyscy Audi A4), Paweł Hildebrański (Alfa Romeo 155 ST), Tadeusz i Tomasz Myszkierowie, Piotr Bednarek, Tadeusz Starnawski (wszyscy BMW M3) oraz Karolina Czapka (Alfa Romeo 156).
21 września, po raz pierwszy w Poznaniu, rozegrane zostaną wyścigi skuterów. Zawody odbędą się na Kartingowym Torze „Poznań” jako impreza towarzysząca VII Rundy Kartingowych Mistrzostw Polski Grupy A.
Do zaciętej rywalizacji mogą stanąć wszyscy posiadacze „małych” jednośladów. Zawody mają charakter ogólnodostępny, przy czym przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującym Regulaminem Sportu Motocyklowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.