mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Zgodnie z maksymą, że jak nie uda się wejść drzwiami, należy próbować oknem, chiński producent Great Wall Motor zamierza rozpocząć produkcję swoich modeli przeznaczonych na rynek europejski na terenie Bułgarii.

Great Wall: Z Bułgarii do Europy
Najbardziej głośno jeśli chodzi o koncern Great Wall Motor było przy okazji perypetii z modelem Peri, który łudząco podobny jest do Fiata Pandy, i którego sprzedaż na Starym Kontynencie została sądowo zakazana. Chiński producent nie zraził się jednak zbytnio tym faktem i co chwila różnymi drogami próbuje zaistnieć na rynku europejskim. Pozwolenie na dystrybucję w Europie otrzymał już pickup Wingle, pojawiły się też informacje o rozpoczęciu produkcji średnich rozmiarów globalnego sedana, który miałby trafić do sprzedaży na bardzo wielu rynkach, w tym oczywiście i w Europie.

To jednak nie wszystkie sposoby na zaistnienie na rynku europejskim. Jak poinformował wczoraj serwis Automotive News Europe, już w przyszłym roku ma ruszyć produkcja samochodów chińskiej marki w Bułgarii. Informację tę potwierdził już nawet bułgarski rząd w swoim oficjalnym stanowisku po spotkaniu premiera Bułgarii Sergieja Staniszewa z vice prezesem chińskiego koncernu.

Great Wall, największym chiński producent aut typu SUV, miałby na początku zainwestować 80 mln euro w nową fabrykę w miejscowości Lovech, położonej ok. 170 km na północny-wschód od Sofii. Utworzono zostanie najprawdopodobniej spółka joint venture pomiędzy Great Wall a bułgarską firmą Litex.

Według wstępnych planów przy całym tym projekcie zatrudnienie znajdzie nawet półtora tysiąca osób. Rozpoczęcie działań ma nastąpić już w przyszłym roku. Natomiast nic jak na razie nie jest wiadomo, jakie modele będą wytwarzane w Bułgarii i kiedy mogą trafić one do sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Premiera GAC GS4 w Detroit

Premiera GAC GS4 w Detroit

Aktualności 2015-01-12

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Aktualności 2014-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.