mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut

Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut

O fatalnej sytuacji greckiej gospodarki mówią nam wszystkie media. Sami Grecy chyba jednak jeszcze nie zaczęli się przejmować tym kryzysem, bo sprzedaż aut w kraju filozofów i oliwek rośnie w niezłym tempie.

Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut
Od początku roku do końca maja Grecy kupili 34 142 samochody. Polacy sprawili sobie w tym czasie 147 382 auta, co daje nam wyższą średnią nowych pojazdów na mieszkańca. Ale podczas gdy u nas sprzedaż spadła o 1,9% w porównaniu z ubiegłym rokiem, to aż 15,7% więcej Greków zrobiło samochodowe zakupy niż w 2014 roku! Maj był jeszcze lepszy, bo w porównaniu do zeszłorocznego sprzedaż polepszyła się o 21,6%.

Sytuacja wygląda wręcz wspaniale, gdy przyjrzymy się rejestracjom lekkich samochodów dostawczych, których od stycznia do końca maja kupiono w Grecji aż o 55,7% więcej niż przed rokiem - w całej Unii Europejskiej tylko Irlandczycy rzucili się po "dostawczaki" tak masowo.

Najpopularniejszymi markami wśród Greków są Toyota, Nissan, Peugeot i Volkswagen. Najchętniej kupowanym modelem z kolei Toyota Yaris, ale sporą popularnością cieszą się również Opel Corsa, Nissan Qashqai i Volkswagen Polo.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 43 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Cena podstawowa już od: 85 690 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Najpopularniejsze auta hybrydowe w 2019 roku

Najpopularniejsze auta hybrydowe w 2019 roku

Aktualności 2019-07-16

Sprzedaż aut w Grecji. Kryzysu nie widać

auto motor i sport 2015-07-09

W pogrążonej w kryzysie Grecji sprzedało się więcej aut niż przed rokiem, a gdzie Polacy notują spadki, kraj oliwek notuje wzrosty. Oto, jak wygląda sprzedaż aut w Grecji.

Komentuj:

~jędrzej 2015-07-09

nie "prawie jak wieczne wakacje" ale oni mieli wieczne wakacje, no ale ile można tak żyć. To tak jak za komuny u nas, też można powiedzieć, że była praca, wódka była tania, wędlina i mięso dobre i tanie. bezpiecznie na ulicach etc etc ale i tak wszystko prędzej czy później by padło z wielkim hukiem. Ekonomii nie oszukasz

~Krzycho 2015-07-09

Takie rzeczy nawet greckim filozofom się nie śniły ! A swoją drogą daj nam Boże taki kryzys u nas: VAT 13%, zasiłek dla bezrobotnego 700 eur, słońce, ciepłe morze, dobre tanie wino, oliwki i sery ! Prawie jak wieczne akacje !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią
Klimatyzacja, poduszki powietrzne, nawigacja czy tempomat - dzisiaj takie rozwiązania to standard. Choć mogłoby się wydawać, że są świeżymi wynalazkami, to ich historia jest znacznie dłuższa.