mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hella wśród 20 najlepszych

Hella wśród 20 najlepszych

Producent i dostawca samochodowych części Hella KG Hueck & Co. z Lippstadt zalicza się do 20 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw Niemiec.

Hella wśród 20 najlepszych

Taki jest wynik ekskluzywnej ankiety magazynu Handelsblatt "Junge Karriere" (nr 3, marzec 2004) przeprowadzonej w 250 przedsiębiorstwach przemysłowych, na 20 uniwersytetach i w innych, nieuniwersyteckich ośrodkach naukowo-badawczych. Do klasyfikacji zaliczano ocenę image'u przedsiębiorstwa, a także prowadzonych działań badawczo-rozwojowych (a więc także liczbę pracowników, wysokość nakładów na badania, zakres i liczbę dziedzin działalności).

Aktualnie wprowadzanymi na rynek innowacjami tego producenta oświetlenia i elektroniki są reflektorowe systemy doświetlania zakrętów, które Hella zdążyła już opracować i wdrożyć dla ośmiu różnych producentów samochodów. Kwestią bliskiej już przyszłości są system AFS (Advanced Frontlighting System, zaawansowany system oświetlenia czołowego) oraz reflektory główne, w których rolę źródeł światła odgrywają diody świetlne.

W dziedzinie elektroniki do najnowszych innowacji zalicza się inteligentny czujnik stanu akumulatora. Czujnik ten o wielkości znaczka pocztowego mierzy nieprzerwanie natężenie i napięcie prądu oraz temperaturę akumulatora, po czym dane te przekazuje do sterownika zarządzającego energią. Dzięki temu, nawet jeśli samochód jest wyposażony we wszystkie możliwe obecnie systemy bezpieczeństwa, komfortu i wsparcia, nieprzerwane i niezawodne zasilanie w prąd jest pewne. W dalszej przyszłości rolę głównych innowacji odgrywać będą systemy wsparcia kierowcy, jak np. Lane Departure Warning (system ostrzegania o zjeżdżania z pasa ruchu), układ rozpoznawania martwego kąta, kamery do wsparcia cofania i systemy podczerwonego widzenia nocnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.