mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołek w czołówce

Hołek w czołówce

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin ukończyli dwa ostatnie etapy na czternastym miejscu. I tym razem nie obyło się bez przygód, ale duet jest wciąż jedną z już tylko 77 załóg, która wyruszyła na trasę dzisiejszego etapu do Kayes.

Hołek w czołówce

"Ostatnie dwa dni były dla nas bardzo udane, dużo czystej jazdy i mało „malin”.  Etap do Bamako był tak zwanym maratonem i na mecie nie mogliśmy korzystać z pomocy serwisu, który pojechał bezpośrednio do Kayes. A tymczasem znów podróżowaliśmy kilkaset kilometrów bez hamulców tylnych kół. Po raz piąty pękł przewód hamulcowy. Poza tym pojawiły się luzy w przednim zawieszeniu i co najgorsze ścięło jedną ze śrub mocujących tylny wahacz. Na szczęście mieliśmy te wszystkie elementy w naszych „zapasach” w samochodzie i gdy około godziny 23:00 przyjechaliśmy do Bamako to zabraliśmy się z Jean-Markiem do naprawy."

Tak więc po naprawie, która zakończyła się przed 4 rano, reprezentanci Orlen Teamu mieli dwie godziny snu przed startem do kolejnego odcinka: "Wynik mógłby być nawet trochę lepszy, ale raz przytrafił nam się błąd nawigacyjny. Kurz był dzisiaj niewiarygodny, widoczność niemal zerowa, a wyprzedzanie w tych warunkach to wielkie ryzyko za każdym razem. Coraz więcej wiemy, o co chodzi w tej całej zabawie. Naszymi rywalami są zawodnicy, którzy startowali w Dakarze po kilkanaście razy. Brazylijczyk Klever Kolberg, któremu samochód, podobnie jak i nam przygotowuje niemiecki Ralliart, startuje w Dakarze już po raz siedemnasty. Na tym polu jestem, więc jeszcze dość daleko od rywali, chociaż moja rajdowa wiedza przydaje się tutaj bardzo. Opanowanie samochodu, który niespodziewanie wylatuje w powietrze i trzeba go „złapać”, czy umiejętności mechanika już wielokrotnie przydały się podczas mojego pierwszego Dakaru."

Do mety tegorocznego Dakaru pozostały już tylko lub aż trzy etapy - w sumie 800 kilometrów odcinków specjalnych. "To nic innego jak dwa rajdy do mistrzostw świata. A na końcu upragniona próba na plaży nad Atlantykiem. Robimy wszystko, aby się tam znaleźć i przejechać ten ostatni w Dakarze odcinek specjalny.” – powiedział Hołowczyc na mecie trzynastego etapu w Kayes.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.