mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc pierwszy

Hołowczyc pierwszy

39. Rajd Barbórka zakończony.

Zwycięstwem Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją zakończył się 39 Rajd Barbórka. Wicemistrz polski pokonał o 1,6 sekundy największą niespodziankę rajdu – Marcina Biernackiego pilotowanego przez Krzysztofa Gęborysa. Trzecie miejsce zajęli Janusz Kulig z Jarosławem Baranem. Kryterium Karowa zakończyło się zwycięstwem Janusza Kuliga z czasem 1.55.43.

Na mecie rajdu powiedzieli

Krzysztof Hołowczyc

- Jest naprawdę bardzo, ale to bardzo, szczęśliwy. Jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać Barbórki aż do tego roku. Może nie jechałem na Karowej tak bardzo widowiskowo jak lubią kibice, ale po prostu chciałem wygrać i udało się. Dziękuje wszystkim kibicom za wspaniały doping, To piękne uczucie wygrać Barbórkę i takim akcentem zakończyć sezon 2001.

Marcin Biernacki

To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Zajęcie drugiego miejsca w rajdzie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Z rajdami generalnie mam mało wspólnego ostatnio pojechałem Barbórkę Cieszyńską. Zająłem tam piąte miejsce to już był dla mnie sukces. .Wynik na Barbórce Warszawskiej na pewno zawdzięczam Krzysztofowi Gęborysowi – gdyby nie jego pomoc i doświadczenie na pewno ten wynik nie byłby możliwy Czuje się naprawdę fajnie .

Janusz Kulig

– To był naprawdę fajny rajd. Pierwsze trzy odcinki to podróżowanie po lodzie z minimalną prędkością. Jechaliśmy jako pierwsi i przecieraliśmy trasę pozostałym zawodnikom . Może dlatego nasze wyniki nie były tak rewelacyjne. Ale kiedy stanąłem na starcie do Karowej to już się nie liczyło. Pojechaliśmy najlepiej jak potrafimy i udało się powtórzyć sukces z poprzedniego roku . Ponownie zwyciężyliśmy na Karowej. Naprawdę się z tego cieszę. To ostatni rajd w barwach Marlboro chciałem bardzo podziękować całemu zespołowi. Tytuł mistrza Polski to w dużej mierze ich zasługa. Jeszcze raz dziękuję.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS już w sprzedaży
Skoda Kodiaq RS to najmocniejszy i najszybszy SUV czeskiej marki. Auto można już zamawiać, bo znane są jego ceny.