1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda kontynuuje swój program ustanawiania rekordów przejazdu kolejnych torów wyścigowych. Tym razem nowy rekord okrążenia dla Hondy Civic Type R na torze Estoril w Portugalii ustanowił Tiago Monteiro.

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda ustanowiła nowy rekord toru Estoril w Portugalii dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednią oś. Nowy najlepszy czas wynosi 2 min 01,84 s. Za sterami modelu Civic Type R zasiadł Tiago Monteiro, kierowca Hondy w wyścigowej serii WTCR.

Legendarny tor wyścigowy Estoril ma 4,2 km długości, dwa ciasne nawroty, trudną szykanę i bardzo długą prostą, co oznacza, że kierowcy doświadczają niezwykle szerokiego zakresu prędkości w czasie jednego okrążenia.

Tor ten nagradza samochody o ponadprzeciętnych osiągach, na które składają się m.in. dobre przyspieszenie oraz łatwość prowadzenia przy dużych prędkościach.

- Przybyliśmy tu z celem, aby pobić dotychczasowy rekord okrążenia należący do poprzedniego samochodu, ale nigdy nie można brać niczego za pewnik - mam na myśli, że ustanowienie rekordu nie jest łatwe. Musisz mieć najwyższe zaufanie do samochodu, aby zaatakować tor Estoril, a nowy Type R jest bardzo mocny, łatwy w prowadzeniu i dodaje dużo pewności siebie. Postanowiliśmy pobić rekord, a rezultat przerósł nasze oczekiwania – powiedział Tiago Monteiro na mecie.

Komentując zachowanie samego Type R, dodał: „Type R jest stabilny, zapewnia bardzo dużą skuteczność hamowania i ma niesamowity silnik, więc wydaje się, że jeździsz samochodem wyścigowym - na torze łatwo zapomnieć, że jest to samochód drogowy, jednak potem możesz pojechać nim do domu. Nowy Type R to duża ewolucja. Chodzi mi o to, że mówimy o zupełnie innym samochodzie pod względem stylistyki, aerodynamiki, zawieszenia, wymiarów, silnika, ale przede wszystkim pod względem radości z jazdy.”

 

Nowy rekord na torze Estoril jest czwartym rekordem Hondy w 2018 roku, uzyskanym przez samochód z napędem na przednią oś. Civic Type R zapisał również rekordowe czasy okrążeń na Silverstone, Spa-Francorchamps i Estoril.

Podobnego zadania Honda podjęła się w 2016 roku, kiedy to poprzednia generacja Civica Type R odnotowała rekordowe czasy okrążeń dla samochodów przednionapędowych na torach Estoril, Hungaroring, Silverstone i Spa-Francorchamps.

Projekt „Type R Challenge 2018” został uruchomiony dla seryjnych samochodów przednionapędowych po pobiciu – w kwietniu 2017 roku – rekordu pętli Nordschleife toru Nürburgring w tej klasie samochodów. Czas okrążenia wyniósł 7 min. 43,8 sek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 78 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Aktualności 2019-08-01

Honda NSX po face liftingu

Honda NSX po face liftingu

Aktualności 2018-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen California 6.1 - wakacyjny dom
Volkswagen California 6.1 - wakacyjny dom
Kto z nas nie marzy o wakacjach w kamperze? Taką możliwość daje nowy Volkswagen California 6.1, który jest prawdziwym wakacyjnym domem na kołach.