mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda kontynuuje swój program ustanawiania rekordów przejazdu kolejnych torów wyścigowych. Tym razem nowy rekord okrążenia dla Hondy Civic Type R na torze Estoril w Portugalii ustanowił Tiago Monteiro.

Honda Civic Type R z rekordem okrążenia toru Estoril

Honda ustanowiła nowy rekord toru Estoril w Portugalii dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednią oś. Nowy najlepszy czas wynosi 2 min 01,84 s. Za sterami modelu Civic Type R zasiadł Tiago Monteiro, kierowca Hondy w wyścigowej serii WTCR.

Legendarny tor wyścigowy Estoril ma 4,2 km długości, dwa ciasne nawroty, trudną szykanę i bardzo długą prostą, co oznacza, że kierowcy doświadczają niezwykle szerokiego zakresu prędkości w czasie jednego okrążenia.

Tor ten nagradza samochody o ponadprzeciętnych osiągach, na które składają się m.in. dobre przyspieszenie oraz łatwość prowadzenia przy dużych prędkościach.

- Przybyliśmy tu z celem, aby pobić dotychczasowy rekord okrążenia należący do poprzedniego samochodu, ale nigdy nie można brać niczego za pewnik - mam na myśli, że ustanowienie rekordu nie jest łatwe. Musisz mieć najwyższe zaufanie do samochodu, aby zaatakować tor Estoril, a nowy Type R jest bardzo mocny, łatwy w prowadzeniu i dodaje dużo pewności siebie. Postanowiliśmy pobić rekord, a rezultat przerósł nasze oczekiwania – powiedział Tiago Monteiro na mecie.

Komentując zachowanie samego Type R, dodał: „Type R jest stabilny, zapewnia bardzo dużą skuteczność hamowania i ma niesamowity silnik, więc wydaje się, że jeździsz samochodem wyścigowym - na torze łatwo zapomnieć, że jest to samochód drogowy, jednak potem możesz pojechać nim do domu. Nowy Type R to duża ewolucja. Chodzi mi o to, że mówimy o zupełnie innym samochodzie pod względem stylistyki, aerodynamiki, zawieszenia, wymiarów, silnika, ale przede wszystkim pod względem radości z jazdy.”

 

Nowy rekord na torze Estoril jest czwartym rekordem Hondy w 2018 roku, uzyskanym przez samochód z napędem na przednią oś. Civic Type R zapisał również rekordowe czasy okrążeń na Silverstone, Spa-Francorchamps i Estoril.

Podobnego zadania Honda podjęła się w 2016 roku, kiedy to poprzednia generacja Civica Type R odnotowała rekordowe czasy okrążeń dla samochodów przednionapędowych na torach Estoril, Hungaroring, Silverstone i Spa-Francorchamps.

Projekt „Type R Challenge 2018” został uruchomiony dla seryjnych samochodów przednionapędowych po pobiciu – w kwietniu 2017 roku – rekordu pętli Nordschleife toru Nürburgring w tej klasie samochodów. Czas okrążenia wyniósł 7 min. 43,8 sek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 74 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Aktualności 2019-08-01

Honda NSX po face liftingu

Honda NSX po face liftingu

Aktualności 2018-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...