mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda na Salonie Genewskim

Honda na Salonie Genewskim

Genewski salon samochodowy, który rozpocznie się 1 marca będzie miejscem debiutu dwóch modeli Hondy: Civica nowej generacji oraz limuzyny Legend.

Ósma generacja produkowanej masowo Hondy Civic w dużej mierze oparta będzie o koncepcyjny model wystawiany w Genewie. 5-drzwiowy hatchback z nowym, bardziej interesującym i sportowym nadwoziem powinien stać się godnym przeciwnikiem konkurentów segmentu C, najważniejszego na rynku europejskim.

Ostateczna produkcyjna wersja Hondy Civic zaprezentowana zostanie we Frankfurcie we wrześniu tego roku. Sprzedaż nowej Hondy Civic rozpocznie się w styczniu 2006. Model produkowany będzie wyłącznie w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon.

W Genewie pojawi się też europejski prototyp Hondy Legend wyposażonej w nowoczesny system napędu 4x4 Super Handling All-Wheel Drive System rozdzielający moment obrotowy niezależnie na cztery koła odpowiednio do warunków jazdy. Lista wyposażenia europejskiej Hondy Legend nie została jeszcze zatwierdzona. Model wprowadzony zostanie na rynek w przyszłym roku.

Na salonie w Genewie, obok prototypowej Hondy Legend i napędu SH-AWD Honda przedstawi także nowoczesne technologie. Intelligent Night Vision System wykrywający pieszych na drodze i ostrzegający o ich obecności kierowcę oraz Collision Mitigation Brake System (CMBS) zapobiegający skutkom kolizji. Zaprezentowany zostanie także nowoczesny silnik Diesla 2.2 i-CTDi oraz w pełni wyposażony studyjny model FR-V, w którym montowana będzie ta jednostka.

Zwiedzający będą mieli także okazję przyjrzeć się wodorowej Hondzie FCX ze stosem ogniw paliwowych Hondy. Honda FCX jest jedynym pojazdem z napędem ogniw paliwowych na świecie, który działa w temperaturze do -20 st.C. i którego 20 leasingowanych egzemplarzy sprawdza się w codziennym użytkowaniu w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.