mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda w 2004 dobrze, w 2005 ma być lepiej

Honda w 2004 dobrze, w 2005 ma być lepiej

Przedstawiciele japońskiego koncernu Honda Motor zapowiadają, iż w tym roku firma odnotuje wzrost sprzedaży swoich samochodów o 9 proc., a w przyszłym o dalsze 8 proc.

Tegoroczna sprzedaż aut wyniesie ok. 3,16 mln egzemplarzy oraz 10,7 mln egzemplarzy motocykli (wzrost o 23%). Plany na przyszły rok są również ambitne. Przewiduje się wzrost sprzedaży samochodów o 8 proc. do 3,4 mln egzemplarzy i motocykli o 17 proc. do 12,5 mln sztuk.

Rekordowy pod względem sprzedaży jest też ten rok na rynku europejskim. Łączna sprzedaż wyniesie ok. 253 tys. aut, czyli o 16% więcej niż przed rokiem. Produkcja w zakładach Swindon w Wlk.Brytanii wynieść ma w tym roku 193 tys. sztuk, o 4,5% więcej niż w 2003 r.

W przyszłym roku w Europie Honda planuje więcej modeli z silnikami diesla. W tym roku sprzedaż modelu Accord w wersji z silnikiem wysokoprężnym wyniosła 20 tys. sztuk, a łączna modelu 50 tys. egzemplarzy. W zeszłym roku liczba ta wyniosła 35 tys. sztuk. Z początkiem roku w ofercie firmy znajdzie się model CR-V diesel, zaś latem FR-V diesel. Na początku 2006 r. z silnikiem wysokoprężnym będzie można kupić Hondę Civic.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.