mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska

Honda w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska

Samochody marki Honda i Acura wyposażone zostaną w nowe technologie bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. W ten sposób koncern chce utrzymać prymat w tych dziedzinach.

Do nowych technologii należy m.in. system przeciwdziałający skutkom zderzenia, który montowany będzie w Acura RL, nowe elementy bezpieczeństwa i bardziej zaawansowany układ jezdny nowej generacji Hondy Civic oraz wdrażany do Hondy Pilot system Variable Cylinder Management (VCM). Prezydent Hondy, Takeo Fukui, zapowiedział także na targach w Detroit leasing samochodów z napędem ogniw paliwowych klientom indywidualnym.

Jesienią na rynku pojawi się Acura RL2006 wyposażona w Collision Mitigation Brake System (CMBS) + E-Pretensioners, najbardziej obecnie zaawansowany system zapobiegający kolizji. System CMBS, wykorzystując radar namierzający inne obiekty na drodze, ostrzega kierowcę, sygnałem świetlnym i dźwiękowym, o zagrożeniu i napina pasy bezpieczeństwa. Jeżeli kolizja jest nieunikniona system rozpoczyna automatyczne hamowanie.

Zgodnie z planem "Bezpieczeństwo dla każdego" wprowadzone zostaną zmiany w Hondzie Civic, której nowa wersja trafi do sprzedaży jesienią 2005. Jej standardowe wyposażenie na rynku amerykańskim będzie obejmować: ABS, boczne kurtyny powietrzne, boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera podróżującego z przodu z systemem Occupant Position Detection System (OPDS), przed odpaleniem poduszki określającym pozycje zajmowane przez użytkowników przednich foteli oraz elementy bezpieczeństwa pieszych.

Honda zamierza także udoskonalać i bardziej powszechnie wdrażać technologie ekonomicznego zużycia paliwa, między innymi technologie hybrydowe oraz system Variable Cylinder Management (VCM). Ten ostatni zastosowany zostanie w Hondzie Pilot, która także zadebiutuje jesienią. By zredukować ilość zużywanego paliwa system VCM dezaktywuje trzy z sześciu cylindrów silnika w czasie stabilnej jazdy, zwalniania i w warunkach małego przeciążenia silnika. Po raz pierwszy na rynku amerykańskim system pojawił się w roku 2004 w Hondzie Odyssey 2005 i Hondzie Accord Hybrid 2005.

Honda Civic 2005 wyposażona zostanie także w technologie i-VTEC gwarantujące ekonomiczność jazdy oraz redukcję szkodliwych spalin. Honda Civic Hybrid, dzięki udoskonaleniom hybrydowej technologii IMA, zaproponuje niższe zużycie paliwa i wyższe osiągi. Civic GX z instalacją gazową w dalszym ciągu produkowana będzie w Ohio.

Samochody z napędem ogniw paliwowych udostępnione zostaną klientom indywidualnym. Honda rozpoczęła poszukiwanie pierwszych prywatnych odbiorców modelu FCX, jedynego pojazdu z napędem ogniw paliwowych, który uzyskał homologację US EPA i CARB (California's Air Resources Board). Pojazd wyposażony jest w stos paliwowy Honda FC Stack zdolny do pracy w temperaturach poniżej 0 st.C.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.