mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Koncern Honda Motor poinformował, że model FCX nowej generacji został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych przez japońskie Ministerstwo Ziemi, Transportu i Infrastruktury.

Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Nowa Honda FCX wyposażona w zespół ogniw paliwowych Honda FC Stack leasingowana będzie w różnych krajach, także tych położonych w strefie klimatu polarnego.

Hondy FCX jeżdżą już w Stanach Zjednoczonych i Japonii od grudnia 2002. Nowa Honda FCX testowana jest od zeszłego roku także w trudnych warunkach zimowych. Nowy model doskonale radzi sobie w temperaturze poniżej 0 st.C., co pozwala na rozpowszechnienie tego alternatywnego źródła napędu.

Obok zespołu ogniw paliwowych znanego już z poprzedniego modelu, nowa Honda FCX wyposażona została w zmodyfikowane systemy: napędowy oraz doprowadzający wodór i tlen. Nowy model zapewnia bardziej wydajną zamianę energii na moment obrotowy (wzrost o 55%) – podwojona efektywność w zestawieniu z możliwościami pojazdu hybrydowego oraz trzykrotna w stosunku do pojazdu benzynowego. Na jednym tankowaniu Honda FCX może przejechać 430 km, o 20% więcej niż poprzedni model (355km).

Nowa Honda FCX proponuje także nowy system kontroli trakcji zapewniający idealny rozkład momentu obrotowego również na zaśnieżonych drogach i innych śliskich nawierzchniach. Nadzorując prędkość obrotów kół system dopasowuje do niej transfer momentu obrotowego, gwarantując pełną przyczepność i stabilność jazdy. Samochód oferuje także system nawigacji Honda HDD Navigation System z systemem rozpoznawania mowy i mapą stacji wodorowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.