mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hondy FCX dla stanu Nowy Jork

Hondy FCX dla stanu Nowy Jork

Stan Nowy Jork, jako pierwszy na północno wschodnim wybrzeżu USA, stanie się użytkownikiem dwóch wodorowych Hond FCX.

Hondy FCX dla stanu Nowy Jork

Hondy FCX 2005 wyposażone zostały w skonstruowany przez Hondę zespół ogniw paliwowych (Honda FC Stack) przystosowany do pracy w niskich temperaturach, co pozwoli na używanie samochodów przez cały rok. Stan Nowy Jork będzie eksploatował dwie Hondy FCX 2005 przez dwa lata. Przekazanie pierwszego pojazdu odbędzie się w grudniu, drugiego – w połowie przyszłego roku.

Honda FCX 2005, oprócz zespołu ogniw paliwowych zdolnego do pracy w wyjątkowo niskich, w porównaniu z innymi konstrukcjami tego typu, temperaturach, oferuje także większy zasięg oraz wyższe parametry jazdy. Dzięki zastosowaniu wytłaczanych metalowych separatorów ilość komponentów użytych w budowie zespołu ogniw paliwowych została zredukowana o 50%. O 20% zwiększyły się zasięg poruszania się pojazdu i wydajność zużycia paliwa; o 33% - maksymalna moc.

Honda FCX przetwarza sprężony wodór w energię elektryczną. Jedynym efektem spalania jest woda. Honda FCX 2005 to pojazd funkcjonalny - ma zasięg 300 km i mieści 4 pasażerów. Jest najbardziej zaawansowanym samochodem z napędem ogniw paliwowych i jedynym, który uzyskał homologację dbających o środowisko naturalne agencji Environmental Protection Agency (EPA) i Kalifornia Air Resources Bard (CARB).

Stan Nowy Jork jest piątym amerykańskim odbiorcą FCX. Razem z dwoma nowymi pojazdami po drogach Stanów Zjednoczonych poruszać się będzie 12 Hond FCX. Pierwszych pięć Hond FCX trafiło do miasta Los Angeles w grudniu 2002, w marcu 2004 kolejne dwie do San Francisco. W sierpniu tego roku dwie Hondy FCX przekazane zostały do California's South Coast Air Quality Management District, 10 października - jedna do miasta Chula Vista.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.