mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hormony za kierownicą

Hormony za kierownicą

Statystki polskiej policji pokazują, że w 2010 roku kobiety spowodowały 19% wypadków drogowych, a mężczyźni aż 77,1 % . Brytyjskie dane z dziennika Telegraph pokazują, że jeden na trzech mężczyzn nie czuje się bezpiecznie gdy obok samochodem kieruje jego partnerka. Jeden na pięciu twierdzi, ze nigdy nie jest w stanie się zrelaksować w takiej sytuacji.

Hormony za kierownicą
"Kwestia zaufania do kierowcy ma duże znaczenie. Jeśli na siedzeniu pasażera siedzi partner przekonany, że lepiej prowadzi pojazd, może się pokusić o wydawanie poleceń lub namawianie kobiety kierowcy do podejmowania manewrów, co do których ona sama ma wątpliwości. Takie zachowanie rozprasza i stresuje", tłumaczy Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.
 
Na dziesięciu ankietowanych mężczyzn jeden przyznał, że przynajmniej raz został zmuszony by chwycić za kierownicę, gdy partnerka nie patrzyła na drogę. "Pasażer nie może chwytać za kierownicę, gdy uważa, że kierowca nie panuje nad samochodem. Takie zachowanie stwarza poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Kiedy zdaniem pasażera kierowca wykonuje jakiś nieprawidłowy manewr, dozwolone jest jedynie ustne zwrócenie uwagi. Jednocześnie pasażer nigdy nie powinien godzić się na to, aby przytrzymywać kierownicę w trakcie jazdy, nawet gdy kierowca o to prosi", ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uważamy, że kobiety jeżdżą spokojniej i wolniej. Mężczyźni to kierowcy, którzy poruszają się szybciej, częściej wyprzedzają oraz gwałtownie hamują. Stanowią oni aż 77,1% sprawców wypadków. Gdy wina za zdarzenie drogowe przypisywana jest pieszym to mężczyźni odpowiadają za 66,6% wypadków (źródło: policja.pl).

"Zarówno kobiety jak i mężczyźni popełniają błędy za kierownicą. Na nasze szkolenia trafiają mężczyźni, których zachowanie za kierownicą bardziej przypomina to przypisywane kobietom i odwrotnie – mówią trenerzy Szkoły Jazdy Renault. – Podczas szkoleń do każdego kierowcy należy podchodzić indywidualnie, dlatego oferujemy testy psychologiczne, które pozwalają na określenie dominującego rodzaju reakcji nabytych i odruchowych występujących podczas prowadzenia pojazdu. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z cech temperamentalnych i osobowościowych oraz  sposobu w jaki reagujemy podczas jazdy. Pomoże nam to w Samodoskonaleniu i wpłynie na bardziej rozważną jazdę bez względu na płeć" – podsumowują trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault szkoła jazdy

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży

Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej...

Aktualności 2018-08-23

Komentuj:

Daywalker 2011-11-09

Może Zombie :)

~Alos 2011-11-08

Odnosząc się do pierwszego zdania, to kto spowodował pozostałe 3,9% wypadków...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.