mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer w Anglii

Hummer w Anglii

Hummer czyli młot - jeden z najtwardszych samochodów świata, trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Właściciel marki, amerykański koncern General Motors, zapowiada export najmniejszego w rodzinie - H3.

Hummer w Anglii

Oprócz tego "malucha" w skład uwielbianej i rozsławionej przez Arnolda Schwarzenegera marki, wchodzą jeszcze trzy auta. Protoplasta klanu, H1 to z pochodzenia brutal i najemnik wszelkich dobrze płacących wojsk świata. Jego mariaż z do tej pory cnotliwą firmą GM dał początek linii terenówek ściśle kojarzonych z ponadprzeciętnymi możliwościami i wyglądem.

Kolejnym z dzieckiem jest H2. Mniejszy i bardziej cywilizowany, jednak gdy trzeba, zdolny pokonać wielu rywali w off-roadowej walce. W chwilach porywczości mógłby również rozjechać każde Mini czy Malucha, a nie poszedł w wojskowe ślady ojca chyba tylko ze względu na ugładzony wygląd i familijne nastawienie. Ma również brata-prawie-bliźniaka w postaci wersji SUT (Sport Utility Track), co zwiększa dodatkowo jego atrakcyjność przy rodzinnych desantach na ośrodki wypoczynku.

H3 – na razie ostatni z potomków żyjącej i jeżdżącej legendy. Jak do tej pory najmniejszy i najbardziej przypominający auta terenowe, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Pomimo to, zarówno rozmiarami, jak i możliwościami dorównuje, a nawet przegania takie tuzy 4x4 jak Range Rover. Właśnie to auto może być sprzedawane już od 2006 roku przez wybranych przedstawicieli Cadillaca na terenie Anglii.

Jak podaje angielski tygodnik branżowy AutoExpress, będzie to auto wyposażone w 3,5-litrowy, 5-cylindrowy, 220-konny silnik. Oczywiście czteronapędowy samochód, mieści pięć osób choć rozważa się jeszcze wprowadzenie wersji 7-osobowej. Do wyboru będzie jedna z dwóch skrzyń biegów: 5-biegowy manual lub 4-biegowy automat. Cena - od 40 tys. funtów.

Zapowiada się na poważna walka tego amerykańskiego gladiatora z, chyba jednak bardziej dostosowanymi do europejskich gustów i dróg, konkurentami. Do tego odbędzie się ona na jednym z najbardziej zagęszczonych ringów-rynków, gdzie dodatkowo już pojawiły się głosy zarzucające H3 nadmierne okazywanie żołnierskich korzeni i spowodowane tym, takie też maniery jego właścicieli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.