mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowe Fuso Canter w Londynie

Hybrydowe Fuso Canter w Londynie

Daimler AG przekazał do testów największą w Europie flotę ciężarówek hybrydowych - 10 pojazdów Fuso Canter Eco Hybrid trafiło w Londynie do ośmiu klientów. Celem tych trzyletnich testów jest uzyskanie nowych informacji na temat eksploatacji 7,5-tonowych ciężarówek hybrydowych oraz zademonstrowanie wysokiego poziomu wydajności napędu elektryczno-dieslowego

Hybrydowe Fuso Canter w Londynie

Samochód Fuso Canter Eco Hybrid zużywa do 15 procent paliwa mniej niż konwencjonalne pojazdy z napędem diesla, a tym samym emituje odpowiednio mniej dwutlenku węgla.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy ośmiu tak znanych klientów do tego największego w Europie programu badawczego”, mówi Ian Jones, Dyrektor Zarządzający Działu Pojazdów Użytkowych Mercedes-Benz w Wielkiej Brytanii. „W Londynie od wielu lat mamy doczynienia z bardzo dużym zagęszczeniem ruchu, co powoduje wysoki poziom emisji spalin. Ciężarówka Fuso Canter Eco Hybrid pozwoli nam udowodnić, że usługi transportowe realizowane w ruchu miejskim mogą być bardziej przyjazne środowisku.”

Dziesięć pojazdów Fuso Canter Eco Hybrid przekazano ośmiu klientom (Amey, DHL, Hill Hire, Ringway, Royal Mail, Scottish and Southern, Tesco i TNT) w centrum Londynu. Przy wyborze partnerów do przeprowadzenia badania, Daimler kierował  się założeniem, że flota testowa ma pokrywać się z szerokim zakresem wymagań klientów w stosunku pojazdów użytkowych. Na przykład ciężarówki używane w firmach logistycznych, takich jak DHL, Royal Mail i TNT przy dostarczaniu paczek działają głównie w ruchu miejskim, gdzie częste zatrzymywanie się i ruszanie jest koniecznością, zarówno w wyniku korków, jak i w celu wyładowywania przewożonych towarów. Z kolei ciężarówki używane przez sieć sklepów Tesco używane są na regularnych trasach pomiędzy supermarketami a magazynem centralnym. Fuso Canter Eco Hybrid potwierdzi swój potencjał w oszczędzaniu paliwa w obu tych scenariuszach.

„Model Fuso Canter Eco Hybrid jest oferowany przez Mitsubishi Fuso w Japonii od 2006 roku. Również w Europie cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów”, mówi Alexander Müller, dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w Mitsubishi Fuso Europe. „Jednakże dla wielu klientów przeszkodą w zakupie pojazdu hybrydowego jest relatywnie wysoka cena. Razem ze swoimi partnerami, Daimler zainwestował w ten pilotażowy projekt, aby praktycznie dowieść, jaki potencjał oszczędności drzemie w tych autach, w porównaniu do konwencjonalnych systemów napędowych. Ten test flotowy pomoże również zoptymalizować dalsze prace badawcze nad produktem, zgodnie z wymaganiami klientów”.
Pojazdy używane w tym największym teście flotowym ciężarówek hybrydowych zostały wyprodukowane przez

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), należącą do koncernu Daimler AG. To niewielka seria, w której wykorzystano dwie różne technologie napędowe: napęd hybrydowy oraz silnik z seryjnie produkowanej 7,5-tonowej ciężarówki Fuso Canter. To rozwiązanie zostało zastosowane zgodnie z potrzebami rynku europejskiego i spełnia normę emisji spalin Euro 4.


Podobne wiadomości:

55 Canterów do serwisu

55 Canterów do serwisu

Aktualności 2015-06-08

BMW najbardziej ekologicznym producentem aut

BMW najbardziej ekologicznym producentem aut

Aktualności 2015-06-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.