mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Daimler w zeszłym roku przekazał do testów konsumenckich pierwsze Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid oraz Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid firmie Deutsche Post World Net. Auta jeżdżą w miastach oraz w transporcie krótkodystansowym. Fuso o napędzie elektryczno-dieslowskim jeździ także w ośmiu firmach londyńskich, w zielonych strefach angielskiej stolicy. Atego dostał nagrodę za najlepsze rozwiązanie proekologiczne od władz Wuerttembergii.

Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Zastosowanie napędu hybrydowego w ciężarowym pojeździe hybrydowym takim jak Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, pozwala na zredukowanie emisji CO2 oraz zużycia paliwa nawet do 20% w dłuższej perspektywie, w porównaniu do konwencjonalnego napędu. Dodatkowo napęd elektryczny używany podczas ruszania oraz hamowania, wpływa na znaczące zmniejszenie poziomu hałasu i poprawia jakość powietrza w zatłoczonych miejskich strefach. Napęd hybrydowy jest ważnym krokiem do osiągnięcia przez Daimler Trucks celu bezemisyjnego użytkowania pojazdów ciężarowych. Testy konsumenckie hybrydowego Atego przybliżają koncern do osiągnięcia jego średnio- i długoterminowych ekologicznych celów.

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, mimo iż dopiero jest w fazie testów konsumenckich a jego wprowadzenie na rynek planowane jest na 2010r., już odnosi sukcesy i otrzymał pierwsze wyróżnienie. Nagroda "Ekologiczne technologie" (Baden-Wuerttemberg Environmental Technology Award) wyróżnia wybitne rozwiązania technologiczne z regionu Badenii-Wuerttembergii (stolica - Stuttgart), które przyczyniają się do zwiększenia wydajności zasobów oraz zmniejszenia obciążenia środowiska. W tym roku była przyznawana przez władze landu po raz pierwszy. Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został wyróżniony w kategorii "Redukcja emisji i sekwestracja" (Emissions Reduction, Treatment and Sequestration).

Jak dotąd Daimler lideruje na rynku światowym, jeśli chodzi o pojazdy użytkowe z napędem hybrydowym. Klienci w USA i Kanadzie otrzymali już ponad 1 500 hybrydowych autobusów, a zamówiono już kolejnych 1 100. Ponadto eksploatowanych jest ponad 160 ciężarówek Freightliner, a 200 kolejnych zostanie dostarczonych UPS w 2009 r. W sumie, Freightliner wypuści na drogi ponad 1 500 ciężarówek hybrydowych w ciągu kolejnych 3 lat. Co więcej, od 2006 r. dostarczono klientom w sumie 300 pojazdów Fuso Canter Eco Hybrid. Mitsubishi Fuso oferuje w Japonii także autobus Fuso Aero Star Eco Hybrid.

2007 r. Daimler AG zainaugurował kompleksowy i innowacyjny program "Tworzymy transport przyszłości", który obejmuje sieć globalnych działań badawczo-rozwojowych, mających na celu realizację wizji bezemisyjnych pojazdów użytkowych w powszechnych zastosowaniu. Milowymi krokami na tej drodze, były rozpoczęcie na początku 2008 r. testów konsumenckich hybrydowych pojazdów ciężkich - Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid oraz Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid, oraz stworzenie Światowego Centrum Hybryd. Ten światowy ośrodek rozwoju technologii hybrydowych dla wszystkich marek koncernu Daimler AG jest zlokalizowany w Kawasaki, w Japonii.


Podobne wiadomości:

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.