mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie

Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie

Podczas jednego z najbardziej medialnych wydarzeń w europejskiej branży motoryzacyjnej, w trakcie którego poznaliśmy zwycięzcę konkursu na europejski samochód roku (COTY), przyznawany jest także tytuł "Producent Motoryzacyjny Roku". W tym roku tytuł ten przypadł koncernowi Hyundai-Kia.

Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie
Nagroda ta przyznawana jest przez najstarszy brytyjski magazyn motoryzacyjny Autocar. Największy koreański producent samochodów został wyróżniony przede wszystkim za imponujące osiągnięcia i ambicje rozwoje firmy.

- Niepoprawny optymizm grupy Hyundai-Kia jeszcze kilka lat temu, by stać się piątą potęgą motoryzacji za Toyotą, GM, Fordem i Audi-VW napawał wielu z nas poważnym sceptycyzmem – powiedział Chas Hallett, redaktor naczelny tygodnika Autocar. – Lecz Koreańczycy potraktowali to na serio i skompletowali europejski zespół projektowo-konstrukcyjny zajmujący się tworzeniem pojazdów pod gusty Europy. Bez wahania rzucili wyzwanie VW Golfowi i Fordowi Focusowi, produkując samochody tak samo stylowe i dobre jakościowo lecz ze znacznie dłuższą gwarancją, niejako na dokładkę.

W efekcie fuzji z roku 1998 koncern Hyundai-Kia posiada obecnie dominujący, 80-procentowy udział w koreańskim rynku samochodowym, a w roku bieżącym stał się piątym co do wielkości producentem samochodów w skali całego globu. Dysponująca zakładami produkcyjnymi w Ameryce Północnej, Chinach, Europie a także na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej grupa Hyundai-Kia dołączyła do ścisłego grona potentatów motoryzacyjnych świata w ciągu niecałych 50 lat intensywnego rozwoju. Eksport samochodów na rynki międzynarodowe datuje się od lat osiemdziesiątych, choć produkcję pojazdów mechanicznych obie firmy rozpoczęły jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Kia

Podobne wiadomości:

Zapatrzony w Corsę - Hyundai i20

auto motor i sport 0000-00-00

Hyundai Santa Fe blue Hybrid

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~lol 2009-02-04

a własnie wolant ma rację. Hyundai-Kia najbardziej prężnie sie rozwija. Dan koreanczycy juz wypieraja tandetne plastiki ,co widać po nowych modelach. Ale niestety lepiej gadać i klepać obleciane farmazony niż się przekonać naocznie.

~A.L. (TG) 2009-01-12

wolant jesteś śmieszny!

~Dan 2008-12-17

A przecież robią taki plastik, tandete

~hehe 2008-12-17

A to dobre....

~wolant 2008-11-20

Brawa dla tych firm. Jestem Europejczykiem i popieram Nasz przemysł, ale postęp w aucie Kia Ceed lub Hyundai Sonata jest wzorcem dla "odgrzewanego" Golfa czy też Focusa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.