1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Hyundai Kona Electric po face liftingu

Hyundai Kona Electric po face liftingu

Hyundai przeprowadził face lifting elektrycznego SUV-a Hyundai Kona Electric. Zmienił się głównie wygląd, natomiast napęd pozostał ten sam.

Hyundai Kona Electric po face liftingu
Od premiery w 2018 roku popyt na Hyundaia Kona Electric w Europie stoi na wysokim poziomie. W ciągu zaledwie dwóch lat na całym świecie sprzedano ponad 120 000 egzemplarzy, z czego ponad 53 000 w samej Europie. Ciekawostką jest, że w sierpniu 2020 roku na torze Lausitzring w Niemczech trzy seryjne egzemplarze ustanowiły nowy, wynoszący 1026 kilometrów rekord zasięgu na jednym ładowaniu akumulatora.

Hyundai Kona Electric – face lifting nadwozia

W marcu tego roku Hyundai rozpoczął produkcję Kona Electric w swoim czeskim zakładzie Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Pozwoliło to znacznie skrócić czas oczekiwania na nowe samochody.
Nowa Kona Electric przeszła serię zmian wyglądu zewnętrznego. Kona łączy czysty i smukły wygląd z odważnym nadwoziem. Pozbawiony grilla nowy przód nadwozia cechuje czysty design. Ten nowoczesny styl dodatkowo podkreślają nowe światła LED do jazdy dziennej, które akcentują szerokość samochodu. Przód uzupełniono o asymetryczny port ładowania, będący cechą charakterystyczną dla modelu Kona Electric.

Nowe, ostrzejsze reflektory rozciągają się, zachodząc na błotniki. Reflektory łączą się z lakierowanymi nakładkami nadkoli. Pionowe wloty powietrza przed nadkolami poprawiają aerodynamikę, znacznie zmniejszając turbulencje w tym obszarze. Przedni oraz tylny zderzak uzupełniono o eleganckie satynowe listwy ozdobne.

Hyundai Kona Electric – zmiany we wnętrzu

Po raz pierwszy nowa Kona Electric jest wyposażona w zestaw cyfrowy zegarów z wyświetlaczem o przekątnej 10,25-cala, natomiast topowy ekran multimediów o przekątnej 10,25-cala został przeniesiony z ostatniego modelu. System multimedialny zawiera liczne funkcje zapewniające wygodę użytkowania, w tym Bluelink, usługi Hyundai LIVE oraz Apple CarPlay i Android Auto.

Klienci, którzy wybiorą system audio z 8-calowym ekranem, mogą bezprzewodowo korzystać z Apple CarPlay i Android Auto. Natomiast dla pasażerów z tyłu przewidziano dwa porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych podczas podróży.

Hyundai Kona Electric – napęd i zasięg

Podobnie jak jej poprzedniczka, nowa Kona Electric oferuje dwa różne elektryczne zespoły napędowe o zerowej emisji. Wersja z akumulatorem 64 kWh jest wyposażona w silnik elektryczny, który zapewnia maksymalną moc 204 KM (150 kW) i sprawia, że Kona Electric przyśpiesza do 100 km/h w 7,9 sekundy. Podstawowa wersja jest wyposażona w akumulator 39,2 kWh i silnik o mocy 136 KM (100 kW), dzięki któremu przyspiesza do 100 km/h w 9,9 sekundy. Topowa wersja osiąga prędkość maksymalną 167 km/h, a wersja bazowa - 155 km/h. Obie wersje napędowe zapewniają 395 Nm dostępnego w każdym momencie momentu obrotowego.

Od premiery w 2018 roku Kona Electric zapewnia jeden z najlepszych zasięgów elektrycznych w swojej klasie. Wersja 64 kWh oferuje wiodący w swojej klasie zasięg 484 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu, a zużycie energii wynosi 14,7 kWh/100km (WLTP). Tymczasem model 39,2 kWh oferuje zasięg do 305 kilometrów (WLTP), przy zużyciu energii równym 14,3 kWh/100km (WLTP).

Ładowanie polimerowego akumulatora litowo-jonowego od 10 do 80 procent przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW zajmuje tylko 47 minut. Kona Electric jest dostępna z opcjonalną trójfazową ładowarką pokładową o mocy 10,5 kW. Mocniejsza ładowarka pozwala na znacznie krótsze czasy ładowania przy użyciu publicznych trójfazowych stacji ładowania prądu przemiennego lub za pomocą wallboxa. Kierowcy mają również możliwość ładowania samochodu ze zwykłego domowego gniazdka elektrycznego przy pomocy standardowego kabla.


Podobne wiadomości:

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych...

Aktualności 2021-03-24

Audi elektryfikuje Rajd Dakar

Audi elektryfikuje Rajd Dakar

Aktualności 2021-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron to drugi elektryczny SUV niemieckiej marki, nieco mniejszy, a zatem bardziej dostępny dla klientów model niż flagowy e-tron.