1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Hyundai Kona Electric – ponad 142 tys. sprzedanych sztuk

Hyundai Kona Electric – ponad 142 tys. sprzedanych sztuk

Hyundai Kona Electric cieszy się ogromną popularnością, szczególnie w Europie. Już co czwarty sprzedawany egzemplarz to wersja Electric.

Hyundai Kona Electric – ponad 142 tys. sprzedanych sztuk

W ofercie Hyundaia jest dziś pięć wariantów modelu Kona, w tym Kona Hybrid, Kona Electric i trzy odmiany z silnikami spalinowymi, w tym Kona N. Do dzisiaj na świecie, od czasu debiutu tego modelu w 2018 roku, sprzedano przeszło 142 000 egzemplarzy, w tym 100 000 stanowią auta sprzedane w Europie.

„Uderzająca popularność modelu Kona Electric w Europie, od czasu jej debiutu w 2018 roku, przekroczyła wszelkie oczekiwania” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes Działu Marketingu i Produktu w Hyundai Motor Europe. „Sto tysięcy sprzedanych egzemplarzy to ogromny krok milowy, cieszę się, że zespół Hyundaia dokonał tego wyczynu. Przybliża to nas o krok do osiągnięcia naszego celu, aby od 2025 roku sprzedawać rocznie milion samochodów elektrycznych” – dodał.

Hyundai Kona Electric: pierwszy swojego rodzaju

Wraz z debiutem modelu Kona Electric w 2018 roku, Hyundai stał się pierwszym producentem samochodów, który połączył ze sobą dwa najgorętsze trendy w europejskiej motoryzacji, czyli subkompaktowe nadwozie SUV-a oraz w pełni elektryczny napęd. Kona Electric od początku wyróżniała się mocnym silnikiem elektrycznym, dużym zasięgiem oraz stylową prezencją – a to wszystko oferuje w przystępnej cenie.

Model ten dostępny jest z jednym z dwóch napędów elektrycznych do wyboru: wersja o wydłużonym zasięgu wyposażona jest w akumulatory o pojemności 64 kWh i zapewnia zasięg 484 kilometrów (WLTP), natomiast wersja standardowa ma akumulatory o pojemności 39,2 kWh i oferuje zasięg 305 kilometrów (WLTP). Co więcej, samochód podczas próby był w stanie poKonać 790 kilometrów w cyklu miejskim, na jednym ładowaniu akumulatorów, co zostało udokumentowane. Ponadto, na niemieckim torze wyścigowym Lausitzring Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu wynoszący 1026 kilometrów.

W marcu 2020 roku Hyundai rozpoczął produkcję modelu Kona Electric w swojej europejskiej fabryce, Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). To dodatkowa lokalizacja obok głównego zakładu w Ulsan, w Korei Południowej. Zaletami produkcji samochodu w Europie są m.in. stabilne dostawy aut do najpopularniejszych rynków, skrócenie czasu dostawy, a także możliwość dążenia do produkcji w zgodzie z naturą.   

Samochody elektryczne (BEV) to rosnący trend w Europie

Popularność Hyundaia Kona Electric idzie w parze z szerszymi trendami. Wzrost zapotrzebowania na samochody elektryczne (BEV) w Europie jest stabilny. Liczba rejestracji nowych samochodów elektrycznych jest dwukrotnie większa, w porównaniu z 2019 rokiem, jak wynika z European Electric Car Flash Report z lipca 2021 roku. Prawdą jest, że w pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku zarejestrowano w Europie 355 000 nowych samochodów elektrycznych – to więcej niż w całym 2019 roku. Producenci poszerzyli swoją ofertę, aby sprostać wymogom dotyczącym obniżenia emisji dwutlenku węgla (CO2), więc spodziewane jest przekroczenie liczby miliona rejestracji nowych aut elektrycznych do końca 2021 roku.

Na potwierdzenie tego trendu warto przytoczyć raport Electric Vehicle Sales Review z którego wynika, że europejski rynek samochodów elektrycznych powiększył się o 147 proc. rok do roku w pierwszej połowie 2021 roku, osiągając liczbę 366 000 sprzedanych egzemplarzy.

Dodatkowo, posiadanie samochodu elektrycznego (BEV) jest dziś łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ kilka krajów w Europie zachęca do zakupu bezemisyjnych pojazdów poprzez dotacje, a liczba stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Europie rośnie każdego roku.


Podobne wiadomości:

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Aktualności 2022-03-11

Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w samochodach elektrycznych?

Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w...

Serwis auta 2022-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!