mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei
Kilka tygodni temu z powodu słabego zainteresowania z cennika bliźniaczej marki Kia zniknął model Soul. To oznacza, że na rynku pojawi się następca. Nowy crossover z segmentu B na początek trafi do oferty Hyundaia. Producent zdradził już jego nazwę – Kona. To pierwszy model koreańskiego producenta w tym segmencie. Marka już od jakiegoś czasu zapowiadała zwiększenie obecności w temacie crossoverów i SUV-ów. Nowy model kontynuuje tradycję nazewnictwa skojarzoną z regionami geograficznymi. W tym przypadku Kona oznacza region na Hawajach skojarzony z aktywnym spędzaniem czasu.

Przy tej okazji w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia ukazujące kształty nowego modelu. Na fotografii prezentującej przednią część nadwozia możemy zobaczyć, że auto będzie wyposażone w oświetlenie w technologii LED. Hyundai Kona powstaje na płycie podłogowej modelu i20, ale producenci wykorzystali niektóre rozwiązania z kompaktowego i30. 

Pod maskę trafi paleta nowoczesnych jednostek czterocylindrowych. Znajdziemy tam silniki benzynowe i wysokoprężne o rozpiętości mocy od 100 do 170 KM. Producent poinformował, że standardowo auto będzie napędzane na przednią oś, ale za dopłatą będzie można zamówić napęd 4x4.

Nowy Hyundai Kona trafi (wraz z bliźniaczym modelem marki Kia) do salonów jeszcze przed końcem tego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai Tucson N Line

Hyundai Tucson N Line

Aktualności 2019-04-09

Hyundai Kona od środka (zdjęcia)

auto motor i sport 2017-06-14

Premiera Hyundaia Kona wzbudziła ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Wczoraj pokazaliśmy wam auto z zewnątrz. Teraz wiemy nieco więcej o tym, co w środku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...