1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Nowy Hyundai Veloster N otrzyma zupełnie nową 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z mokrymi sprzęgłami (N DCT). Trafi ona także do modelu i30 N.

Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Hyundai zaprezentował odświeżonego Velostera N, który niestety nie jest dostępny w Polsce w oficjalnych kanałach sprzedaży. Wyposażony w zupełnie nową 8-biegową, mokrą, dwusprzęgłową skrzynię biegów (N DCT), nowy Veloster N ma zapewniać większą radość z jazdy.

Pomimo tego, że Velostera nie ma w polskich salonach, sporym pocieszeniem będzie fakt, że przekładnia N DCT trafi jeszcze w tym roku do modeli Hyundai i30 N oraz Hyundai i30 Fastback N.

Hyundai i skrzynia N DCT

Hyundai opracował skrzynię biegów N DCT, by zapewnić wrażenia, jak w przypadku manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów. Dzięki N DCT nowy Veloster N może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, czyli o 0,5 sekundy szybciej, niż odpowiednik ze skrzynią manualną.

Skrzynia N DCT jest wyposażona w elektroniczne siłowniki, które sterują dwoma sprzęgłami, zapewniając komfort, poprawę oszczędności paliwa i, co najważniejsze, przyjemność z jazdy. W przeciwieństwie do przekładni dwusprzęgłowej z suchymi sprzęgłami, N DCT wykorzystuje olej, który znacznie poprawia wydajność smarowania i chłodzenia, co pozwala na przeniesienie większego momentu obrotowego.

N DCT oferuje funkcje podobne do... gier wideo, zwiększające przyjemność z jazdy. N Grin Shift (NGS) zwiększa moment obrotowy o 7 procent z 353 do 378 Nm, umożliwiając chwilowe „przeładowanie” turbosprężarki i maksymalizuje reakcję przekładni przez 20 sekund.

Natomiast funkcja N Power Shift (NPS) włącza się, gdy samochód podczas przyspieszania ma przepustnicę otwartą w ponad 90 procentach. Dzięki temu złagodzony zostaje spadek momentu obrotowego spowodowany zmianą biegu w celu zapewnienia maksymalnej mocy na koła. Daje to kierowcy poczucie dynamicznego przyspieszania podczas zmiany biegów.

N DCT jest również wyposażony w N Track Sense Shift (NTS), który rozpoznaje, kiedy warunki na drodze są optymalne do dynamicznej jazdy i aktywuje się automatycznie, wybierając odpowiednie biegi oraz czas zmiany, tak jak profesjonalny kierowca samochodu wyścigowego, aby zapewnić optymalne osiągi.

Wszystkie powyższe funkcje można skonfigurować za pomocą wysokiej rozdzielczości 8-calowego wyświetlacza nowego systemu informacyjno-rozrywkowego.

Obok takich funkcji, jak Rev Matching, Launch Control i Overboost, Veloster N automatycznie wyczuwa styl jazdy, a także warunki drogowe w celu dobrania odpowiednich punktów zmiany biegów. Na przykład, jeśli samochód jedzie w dół, samochód zastosuje hamowanie silnikiem, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania hamulców tarczowych.

Jeśli z kolei kierowca postanowi wybrać się na tor wyścigowy, samochód wykorzysta pełne spektrum dostępnych obrotów silnika, aby zapewnić najlepsze osiągi.

Chętni mogą również wyposażyć nowego Velostera N w fotele kubełkowe N Light Sports. To jednoczęściowe kubełkowe fotele, wykończone miękką tapicerką z alcantary, cieńsze i lżejsze o około 2 kg od standardowych siedzeń.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i30
Hyundai i30
Cena podstawowa już od: 70 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona z zasięgiem 1026 km

Hyundai Kona z zasięgiem 1026 km

Aktualności 2020-08-20

Porsche 718 otrzymuje 7-biegowy automat PDK

Porsche 718 otrzymuje 7-biegowy automat PDK

Aktualności 2020-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
60 lat rodzinnych samochodów Mazdy
60 lat rodzinnych samochodów Mazdy
Zaczęło się od pierwszego masowo produkowanego samochodu osobowego Mazdy. Sprytnie zaprojektowana Mazda R360 o długości 2,98 m, mogła pomieścić cztery osoby pomimo swoich niewielkich rozmiarów.