1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Nowy Hyundai Veloster N otrzyma zupełnie nową 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z mokrymi sprzęgłami (N DCT). Trafi ona także do modelu i30 N.

Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT

Hyundai zaprezentował odświeżonego Velostera N, który niestety nie jest dostępny w Polsce w oficjalnych kanałach sprzedaży. Wyposażony w zupełnie nową 8-biegową, mokrą, dwusprzęgłową skrzynię biegów (N DCT), nowy Veloster N ma zapewniać większą radość z jazdy.

Pomimo tego, że Velostera nie ma w polskich salonach, sporym pocieszeniem będzie fakt, że przekładnia N DCT trafi jeszcze w tym roku do modeli Hyundai i30 N oraz Hyundai i30 Fastback N.

Hyundai i skrzynia N DCT

Hyundai opracował skrzynię biegów N DCT, by zapewnić wrażenia, jak w przypadku manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów. Dzięki N DCT nowy Veloster N może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, czyli o 0,5 sekundy szybciej, niż odpowiednik ze skrzynią manualną.

Skrzynia N DCT jest wyposażona w elektroniczne siłowniki, które sterują dwoma sprzęgłami, zapewniając komfort, poprawę oszczędności paliwa i, co najważniejsze, przyjemność z jazdy. W przeciwieństwie do przekładni dwusprzęgłowej z suchymi sprzęgłami, N DCT wykorzystuje olej, który znacznie poprawia wydajność smarowania i chłodzenia, co pozwala na przeniesienie większego momentu obrotowego.

N DCT oferuje funkcje podobne do... gier wideo, zwiększające przyjemność z jazdy. N Grin Shift (NGS) zwiększa moment obrotowy o 7 procent z 353 do 378 Nm, umożliwiając chwilowe „przeładowanie” turbosprężarki i maksymalizuje reakcję przekładni przez 20 sekund.

Natomiast funkcja N Power Shift (NPS) włącza się, gdy samochód podczas przyspieszania ma przepustnicę otwartą w ponad 90 procentach. Dzięki temu złagodzony zostaje spadek momentu obrotowego spowodowany zmianą biegu w celu zapewnienia maksymalnej mocy na koła. Daje to kierowcy poczucie dynamicznego przyspieszania podczas zmiany biegów.

N DCT jest również wyposażony w N Track Sense Shift (NTS), który rozpoznaje, kiedy warunki na drodze są optymalne do dynamicznej jazdy i aktywuje się automatycznie, wybierając odpowiednie biegi oraz czas zmiany, tak jak profesjonalny kierowca samochodu wyścigowego, aby zapewnić optymalne osiągi.

Wszystkie powyższe funkcje można skonfigurować za pomocą wysokiej rozdzielczości 8-calowego wyświetlacza nowego systemu informacyjno-rozrywkowego.

Obok takich funkcji, jak Rev Matching, Launch Control i Overboost, Veloster N automatycznie wyczuwa styl jazdy, a także warunki drogowe w celu dobrania odpowiednich punktów zmiany biegów. Na przykład, jeśli samochód jedzie w dół, samochód zastosuje hamowanie silnikiem, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania hamulców tarczowych.

Jeśli z kolei kierowca postanowi wybrać się na tor wyścigowy, samochód wykorzysta pełne spektrum dostępnych obrotów silnika, aby zapewnić najlepsze osiągi.

Chętni mogą również wyposażyć nowego Velostera N w fotele kubełkowe N Light Sports. To jednoczęściowe kubełkowe fotele, wykończone miękką tapicerką z alcantary, cieńsze i lżejsze o około 2 kg od standardowych siedzeń.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i30
Hyundai i30
Cena podstawowa już od: 70 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota GR Yaris debiutuje na polskim rynku

Toyota GR Yaris debiutuje na polskim rynku

Aktualności 2020-04-30

Cupra el-Born – sportowy, elektryczny SUV

Cupra el-Born – sportowy, elektryczny SUV

Aktualności 2020-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus LC Convertible po tuningu TRD
Lexus LC Convertible po tuningu TRD
Oficjalny warsztat tuningowy Toyoty i Lexusa – Toyota Racing Development – przygotował ciekawy pakiet dla Lexusa LC Convertible.