mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i Kia +5%

Hyundai i Kia +5%

Południowokoreański koncern motoryzacyjny, realizując swój cel wejścia do topowej piątki światowych producentów, zamierza w przyszłym roku znacznie zwiększyć sprzedaż.

Rok 2004 jest bardzo dobry dla południowokoreańskich marek, w tym dla Kia powiązaniej z Hyundai. W przyszłym roku firma planuje dalszy wzrost sprzedaży, głównie poprzez zwiększenie eksportu. Szacuje się, że na zagranicznych rynkach możliwe jest osiągnięcie wyniku lepszego nawet o 30%. Wtedy przychody doszły by do poziomu 10 mld dolarów, a głównym motorem napędowym ma być wprowadzona w styczniu do europejskich salonów nowa wersja modelu Sportage.

Również macierzysty Hyundai ma ofensywne plany dotyczące rynków zagranicznych. Poprzez wzrost produkcji i eksportu, chce on osiągnąć wynik o 9% lepszy niż w tym roku. Wspólnie z Kia, obie firmy planują w 2005 roku sprzedać aż 3.6 miliona aut, o 300tys. więcej niż w tym roku.

Wszystkie te działania są elementami konsekwentnej realizacji planu wejścia powiązanych firm do najlepszej piątki globalnych producentów samochodów w 2010 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.