mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?

Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?

Najczęściej wyszukiwany przez internautów samochód to codziennie widywany na polskich drogach Volkswagen Golf – wynika z danych otomoto.pl. Za 3-letnie auto tego typu zapłacimy ok. 37 tys. zł. Stawia go to pomiędzy również popularnymi VW Passatem a Oplem Astrą. Sprawdziliśmy, które jeszcze modele cieszą się popularnością i za jaką kwotę można kupić jedno z nich.

Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?
WWW i co dalej, czyli najczęściej wyszukiwane samochody

W rankingu najczęściej wyszukiwanych modeli używanych samochodów na podium ruch niewielki. Królują auta niemieckie, nie ma natomiast w pierwszej dziesiątce ani jednego "francuza". Na podium – oczywiście – Volkswagen Golf i Passat. Biorąc pod uwagę analogiczne roczniki, oba modele są na podobnej półce cenowej. Co ciekawe, w czołówce popularności znalazły się obok modeli o wiele droższych, jak Audi A6, A4 czy BMW serii 3.

Do Top 10 najpopularniejszych modeli samochodów osobowych – czyli najczęściej wyszukiwanych pojazdów w 2012 roku – weszły:
1. Volkswagen Golf
2. Volkswagen Passat
3. Audi A4
4. Opel Astra
5. Audi A6
6. Ford Focus
7. BMW seria 3
8. Opel Vectra
9. Ford Mondeo
10. Skoda Octavia

Do porównania przyjęliśmy jeszcze jeden dodatkowy model – Renault Laguna, który w raporcie Internetowy Samochód Roku otomoto.pl pod względem wyszukiwań znalazł się na 16. pozycji.

Trzyletnie auta w modzie. Przygotuj minimum 30 tys. zł

Jednym z najważniejszych składników ceny jest rok produkcji pojazdu, dlatego zależności pomiędzy poszczególnymi modelami porównywano dla trzech różnych wielkości. Pod uwagę wzięto pojazdy trzy-, ośmio- i trzynastoletnie (rok produkcji 2010, 2005 i 2000).

Wielu internautów szuka samochodów młodych. Auta wyprodukowane po roku 2010 - co potwierdzają dane otomoto.pl - są jedną z najczęściej wyszukiwanych grup pojazdów. Wśród najpopularniejszych samochodów z trzyletnim stażem najtańszy jest Ford Focus – średnia cena pochodząca z wrześniowych ogłoszeń sprzedaży to 32.167 zł. Za zbliżoną cenę można kupić również Opla Astrę (32.742 zł), a do 40.000 zł także VW Golfa (37.248 zł) i Skodę Octavię (38.356 zł).

Dysponującym kwotą z przedziału 40-60.000 zł uda się znaleźć trzyletnią Renault Lagunę, Forda Mondeo i VW Passata, a przy odrobinie szczęścia również BMW serii 3. Najdroższe wśród najpopularniejszych są Audi A4 i A6. Za to ostatnie, wyprodukowane w roku 2010, przyjdzie zapłacić blisko 80.000 zł.

W zestawieniu aut z tego rocznika nie uwzględniono Opla Vectry, który w 2010 r. nie był już produkowany.


Najstarsze najpopularniejsze auta - wygrywa Renault

Pięć lat więcej w dowodzie rejestracyjnym wystarczy, żeby zostawić w portfelu blisko połowę kwoty, jaką trzeba by zapłacić za trzyletni samochód. Choć w przypadku samochodów z 2005 roku w gronie najtańszych aut ponownie znalazł się Ford, a najdroższe okazało się Audi, inne modele i marki zamieniły się miejscami. Najmniej, bo trochę ponad 13 tys. zł trzeba by zapłacić za Renault Laguna - wynika z danych zamieszczanych w ogłoszeniach w serwisie otomoto.pl. Podobną kwotę powinni przygotować polujący na Forda Mondeo. Do 20 tys. zł bezproblemowo uda się też kupić Forda Focusa oraz Opla Astrę i – notowaną już w tym przypadku – Vectrę.

Na półce ośmioletnich samochodów z przedziału 20-30.000 zł zmieściły się VW Golf i Passat, Skoda Octavia oraz Audi w modelu A4 i BMW serii 3. Najwięcej, bo ponad 35.000 kosztowałyby Audi 6.

Mniej niż 10 tys. zł wystarczy na kilkunastolatka

Auta z rocznika 2000+ to równie często wyszukiwana grupa pojazdów, co 2010+. Wabikiem na kupujących jest w tym przypadku cena. I w tej grupie najmniej cieszą ceny BMW serii 3 oraz Audi A6 i A4 - za trzynastoletni dziś samochód w takim modelu trzeba by zapłacić średnio 11-12.000 zł. W okolicach 10 tys. będzie kosztowała Skoda Octavia oraz dwa najpopularniejsze modele samochodów osobowych - VW Golf i Passat.

Za mniejsze pieniądze, bo już od 6 tys. zł można by nabyć Forda Focusa, a także Opla Astrę i Vectrę. Najtańsze - według cen zamieszczanych w otomoto.pl ogłoszeń - okazały się Ford Mondeo i Renault Laguna.

Ceny stabilne

Podane ceny dotyczą ogłoszeń zamieszczonych w serwisie w sierpniu b.r. Dla potwierdzenia wskazanych prawidłowości, do analizy przyjęto także stawki z innych miesięcy - począwszy od stycznia bieżącego roku.

Na przestrzeni ponad pół roku średnie ceny analizowanych 11 modeli aut, wynikające z ogłoszeń motoryzacyjnych, nie uległy większym zmianom - odchylenia od średniej sięgały w większości przypadków kilkuset złotych. W czołówce są również dwa modele Audi (A4 i A6), dwa Ople (Astra i Vectra), do tego BMW, Ford i Skoda.

Tematy w artykule: samochody używane ceny

Podobne wiadomości:

Audi Q5 - znamy cenę

Audi Q5 - znamy cenę

Aktualności 2016-12-08

Ceny i wyposażenia nowego Nissana Qashqaia w...

auto motor i sport 0000-00-00

Polski importer podał do wiadomości, ile kosztować będzie nowy Qashqai, na którego można już składać zamówienia w salonach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i Kia z nowym silnikiem benzynowym CVVD
Hyundai i Kia z nowym silnikiem benzynowym CVVD
Koreański koncern Hyundai-Kia prezentuje nowatorską jednostkę napędową. Jest to silnik benzynowy z systemem CVVD.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK