mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Internet na stacjach Statoil

Internet na stacjach Statoil

Wkrótce na wybranych stacjach Statoil w Warszawie, Krakowie i Gdyni pojawią się pierwsze „hot-spoty”, czyli punkty, gdzie będzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Projekt, wdrażany przez Hewlett-Packard Polska i Statoil Polska, jest na razie w fazie testowej, ale docelowo planowane są kolejne instalacje, obejmujące swym zasięgiem całą Polskę. We wstępnej fazie projektu „hot-spoty” powstaną na 3 wybranych stacjach Statoil – w Warszawie, przy ul. Rosoła; w Gdyni, przy ul. Morskiej oraz w Krakowie, przy ul. Lublańskiej.

„Hot-spot jest przede wszystkim przeznaczony dla ludzi biznesu, którzy często podróżują i muszą mieć w każdej chwili dostęp do Internetu. Wierzymy, że ten projekt przyczyni się do poprawy infrastruktury biznesowej w Polsce, będzie dodatkowym źródłem satysfakcji klientów korzystających z naszych usług, a tym samym wpłynie pozytywnie na utrwalanie wizerunku koncernu Statoil, jako firmy otwartej na zmiany, dynamicznej i nowoczesnej” – powiedziała Agnieszka Brukszo, dyrektor marketingu Statoil Polska.

„Hot-spots”, czyli punkty z bezprzewodowym dostępem do sieci internetowej cieszą się coraz większą popularnością zarówno w  Stanach Zjednoczonych, jak również w Europie Zachodniej. Wykorzystanie technologii 802.11b umożliwia użytkownikom szerokopasmowy, bezprzewodowy dostęp do sieci, poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych, np. komputerów przenośnych, tabletów PC lub kieszonkowych z serii iPAQ wyposażonych we wbudowane lub opcjonalnie dołączone moduły WLAN.

W początkowym okresie przeprowadzania testów dostęp do bezprzewodowego Internetu na stacjach Statoil będzie całodobowy i bezpłatny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.