mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim

Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim

Rosyjsko-brytyjski Intrall Rus zamierza uruchomić na terenie województwa zachodniopomorskiego ośrodek badawczo - naukowy i fabrykę samochodów. Firma podpisała List Intencyjny z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Województwem Zachodniopomorskim w tej sprawie. Inwestycja o wartości ok. 22 milionów euro, w pierwszym etapie może dać 50 nowych miejsc pracy, w tym 20 etatów dla inżynierów i kadry zarządzającej.

Intrall Rus chce budować centrum badawcze i fabrykę aut w zachodniopomorskim
Rosyjsko-brytyjski Intrall Rus zapowiedział realizację na Pomorzu Zachodnim inwestycji polegającej na uruchomieniu ośrodka badawczo-rozwojowego oraz niewielkiego zakładu produkcyjnego branży motoryzacyjnej, w których powstawać ma dokumentacja techniczna oraz prototypy samochodów dostawczych. Ostateczna lokalizacja nie została jeszcze przesądzona, ale inwestor wyraża zainteresowanie terenami typu greenfield, w specjalnej strefie ekonomicznej, w pobliżu autostrady, portu morskiego i lotniska. Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, szczegółowy harmonogram projektu poznamy do końca I kwartału br.
 
- Już dawno informowaliśmy o naszej chęci zainwestowania w Polsce, dlatego jestem bardzo zadowolony, że doszło do podpisania Listu Intencyjnego - powiedział Anatolij Lejrich, Przewodniczący Rady Dyrektorów Intrall Rus. - Za wyborem województwa zachodniopomorskiego przemawiało wiele argumentów. Ogromnym atutem Pomorza Zachodniego jest położenie geograficzne i pozytywny klimat inwestycyjny. Równie ważna była dla nas gotowość lokalnych władz do udzielenia pomocy i wsparcia dla inwestycji. Dobra baza akademicka oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników tworzą dobre warunki do stworzenia Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, w którym zamierzamy projektować większość z naszych nowych samochodów - podsumował Anatolij Lejrich.

W podpisanym liście władze województwa zobowiązały się do wspierania inwestycji na wielu płaszczyznach. Zamierzają m.in. współpracować z Powiatowym i Wojewódzkim Urzędem Pracy w naborze i szkoleniu pracowników. Władze województwa chcą także rozwijać współpracę pomiędzy Intrall Rus, a regionalnymi szkołami oraz uczelniami w zakresie tworzenia kierunków i programów szkoleniowych dla przyszłych specjalistów ośrodka badawczego.

- Szczególnie cieszy nas charakter planowanej inwestycji. To już nie prosta produkcja, ale centrum badawczo-rozwojowe, które da pracę inżynierom wykształconym na szczecińskich uczelniach - powiedział Jan Krawczuk, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.