mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycja w zakładach w Worth

Inwestycja w zakładach w Worth

DaimlerChrysler inwestuje 67 mln euro w nową lakiernię w swym zakładzie w Worth. Na nową instalację składają się system obróbki wstępnej, urządzenia do zanurzeniowego pokrywania gruntową powłoką katodową oraz zmechanizowanej linii do gruntowania nadwozi.

W lipcu 2004 roku na terenie fabryki rozpoczną się prace nad konstrukcją budynku przyszłej lakierni. Montaż i uruchomienie maszyn w lutym 2005 roku będzie sygnałem do zatrzymania, po 25 latach, pracy starej lakierni.

"Nowa lakiernia pozwalająca na zapewnienie niezwykłego poziomu jakości lakieru, przyczyniająca się jednocześnie do ochrony środowiska, stanowi znaczącą inwestycję w naszą konkurencyjność, tutaj, w Wörth," wyjaśnia kierownik zakładu, Dr Michael Dostal.

Przełomowa technologia pozwoli na integrację przyszłych produktów oraz stworzenie warunków do stałej poprawy jakości oferty. Taką charakterystykę można osiągnąć dzięki kombinacji technik natrysku i zanurzenia w procesie wstępnej obróbki nadwozi oraz w procesie zanurzeniowego gruntowania katodowego. Urządzenia do wstępnej obróbki/zanurzeniowego gruntowania katodowego wyposażono w innowacyjną technologię obrotowego przenośnika RoDip, wytwarzaną przez niemieckiego producenta, firmę Durr. Wodna farba do gruntowania stosowana jest w procesie gruntowania w sposób w pełni automatyczny, przy zastosowaniu robotów lakierniczych.

Przy zamkniętym obwodzie generującym niewielkie ilości wody odpływowej zarówno w części realizującej obróbkę wstępną, jak i w obszarze zanurzeniowego gruntowania katodowego oraz dzięki efektywnej recyrkulacji w maszynie do natrysku lakieru, nowa lakiernia stanowi ważny wkład w ochronę środowiska. Uruchomienie nowych maszyn oraz dalsze przekształcenie już działającej linii do gruntowania umożliwią wprowadzenie w przyszłości wodnych powłok zewnętrznych o 60-70% niższej zawartości rozpuszczalnika, niż ma to miejsce w przypadku układu lakierniczego używanego obecnie w fabryce w Worth. Po fazie przejściowej, pełna moc robocza wynosząca około 400 jednostek dziennie powinna zostać osiągnięta do końca 2005 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.