mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje Hyundaia w Europie Środkowej

Inwestycje Hyundaia w Europie Środkowej

Dopiero w maju przyszłego roku firma Hyundai Motor podejmie decyzję o lokalizacji fabryki w Europie Środkowej.

Firma Hyundai Motor planuje od 2005 r. wytwarzać rocznie 300 000 samochodów w nowej fabryce, która ma zostać zbudowana w którymś kraju Europy Środkowej. Na ten cel ma byc przeznaczone około 1,5 mld EUR. Najbardziej prawdopodobna na dzień dzisiejszy jest propozycja umiejscowienia fabryki w okolicach słowackiej stolicy Bratysławy. Przemawia za tym fakt, iż władze Hyundaia prowadziły rozmowy z 12 słowackimi firmami, które miałyby pełnić rolę dostawców części do nowotworzonej fabryki.

Obok propozycji "słowackiej" rozważane są również Czechy (ok. Ostrawy), Węgry, Polska, a nawet Słowenia i Rumunia.

Słowacja stała się w ostatnich latach bardzo popularnym terenem do inwestowania dla koncernów samochodowych. Od końca ubiegłego wieku funkcjonuje tam fabryka Volkswagena, która planuje zwiększenie produkcji o 20 % do końca 2004 r. Niedługo rozpocznie się budowa w Trnawie fabryki, w której będą wytwarzane marki Peugeot oraz Citroen. Francuskie firmy przeznaczą na ten cel blisko 700 mln EUR, zaś corocznie z taśmy produkcyjnej schodzić będzie nawet do 300 000 pojazdów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.