mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Inwestycje Renault w Maroko

Inwestycje Renault w Maroko

Renault podpisał porozumienie z władzami Maroka w sprawie przejęcia 38% kapitału spółki SOMACA.

Renault podpisał porozumienie z władzami Maroka w sprawie przejęcia 38% kapitału spółki SOMACA

Rachid Talbi El Alami, Minister Przemysłu, Handlu i Telekomunikacji, Fathallah Oualalou, Minister Finansów i Prywatyzacji oraz Luc-Alexandre Ménard, Dyrektor ds. Operacji Międzynarodowych Renault, podpisali 26 lipca 2003 w Rabacie porozumienie w sprawie nabycia przez Renault 38% udziałów w kapitale spółki SOMACA (Marokańskiej Spółki Produkcji Samochodów), obecnie stanowiących własność państwa marokańskiego.

Pod koniec września 2003 r. Renault obejmie 26% udziałów w kapitale spółki SOMACA. Cesja pozostałych 12% udziałów nastąpi do końca października 2005 r. Po zakończeniu operacji Renault i jego filia Renault Maroc — posiadająca obecnie 8% udziałów w spółce SOMACA — będą razem posiadać 46% udziałów w tej spółce. Inni główni akcjonariusze to Fiat Auto i Peugeot, z których każdy posiada 20% udziałów, i inwestorzy prywatni posiadający 14% udziałów.

Renault i władze Maroka podpisały również konwencję w sprawie montażu w SOMACA - począwszy od końca 2005 r. - L90, rodzinnego, ekonomicznego samochodu przeznaczonego na rynek marokański i na eksport do niektórych krajów regionu.

W pierwszym półroczu 2003 r. Renault sprzedał w Maroku 4.135 samochodów, co oznacza wzrost o 9,7% w porównaniu z takim samym okresem roku 2002. Z udziałem wynoszącym 17% Renault zajmuje trzecie miejsce na rynku samochodowym, którego wielkość w pierwszym półroczu 2003 r. wynosiła 24.186 sztuk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.