mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Isuzu chce więcej GM

Isuzu chce więcej GM

Japońska firma chce, by jej główny udziałowca - amerykański koncern General Motors, zwiększył swoje udziały - do tej pory posiada ich 10,23%.

Prezydent Isuzu Motors, Yoshinori Ida, potwierdził wczoraj zamiar zachęcenia największego kapitałodawcy do jeszcze większego zaangażowania w działania firmy. Pomimo, że nie określił on jaki jego zdaniem powinien być ten poziom, wiadomo że celem jest przekroczenie 20%.

Co to może oznaczać? Nie pozostanie to na pewno bez wpływu na ilość jednostek diesla stosowanych w autach GM, a pochodzących z fabryk japońskiego partnera. Amerykanie mają już spółkę Powetrain z Fiatem, która również zajmuje się wytwarzaniem ropniaków. Silnik 1.3 JTD 16V - montowany m.in. w Fiacie Panda - produkowany jest przez FIAT-GM Powertrain Polska w Bielsku - Białej.

Według najświeższych informacji, z powodu spadku zapotrzebowania Powertrain Italy zwolni 706 pracowników w czterech Włoskich fabrykach. Polska jednostka narazie nie przewiduje zmian kadrowych, utrzymując produkcję.


Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

Aktualności 2019-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.