1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. JWRC: Michał Kościuszko czeka na "argentyńskie tango"

JWRC: Michał Kościuszko czeka na "argentyńskie tango"

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak przygotowują się już do startu w Rajdzie Argentyny, piątej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC). Polacy reprezentujący fabryczny zespół Suzuki Sport Europe będą bronić pozycji lidera w klasyfikacji Junior WRC, samochodów klasy S1600.

JWRC: Michał Kościuszko czeka na
Mający na swoim koncie największą liczbę wygranych odcinków specjalnych w sezonie 2009 lider klasyfikacji JWRC Michał Kościuszko zapowiada, że do Argentyny również przyjechał powalczyć o kolejne punkty. - „Tegoroczny sezon rozpoczęliśmy bardzo dobrze - drugim miejscem w Rajdzie Cypru i  wygraną Rajdu Portugalii i tę tendencję zamierzamy utrzymać. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego startu i liczę na trzy dni ciekawej walki na argentyńskich szutrach” – zapowiedział polski kierowca.

Początek i koniec rajdowych zmagań będzie miał miejsce w Cordobie na Stadionie Olimpijskim Chateau Carreras. W trakcie trzech dni rajdu zawodnicy łącznie mają do przejechania 1533,65 km, w tym 23 odcinki specjalne o łącznej długości 331,80 kilometrów. Rajd Argentyny odbywa się w charakterystycznym dla tego kraju plenerze. Trasy oesów poprowadzone są na sporych wysokościach u podnóża And z dużą ilością widowiskowych przejazdów przez wodę tzw. „watersplashów”. Do udziału w tegorocznym Rajdzie Argentyny zgłosiło się 59 załóg. Michał Kościuszko, który prowadzi w tegorocznych mistrzostwach ex aequo z Czechem Martinem Prokopem, po ostatnich sukcesach nie zamierza osiąść na laurach.

- „Jesteśmy już po testach i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów. Testowałem nowe progresywne sprężyny. Świetnie działają. Dzięki nim jestem szybszy o jakieś 0,5 sek. na kilometrze. To duża przewaga. Jeszcze nie wiem, jak wygląda nawierzchnia na wszystkich odcinkach, ale wydaje się, że ten set-up będzie odpowiedni.” – powiedział Michał Kościuszko.

Rajd Argentyny odbywa się od 1980 roku i od samego początku jest jedną z eliminacji WRC. Trasa charakteryzuje się dużą ilością krętych górskich dróg, z którymi corocznie zmagają się zawodnicy z całego świata. Takie usytuowanie tras i widowiskowość rajdu powoduje, że cieszy się on olbrzymią popularnością wśród kibiców.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 55 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki sponsorem tytularnym Korona Handball Kielce

Suzuki sponsorem tytularnym Korona Handball...

Aktualności 2020-11-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta po face liftingu
Ford Fiesta pojawił się w nowej, odświeżonej wersji. Jednocześnie debiutuje sportowa Fiesta ST. Oto, co się zmieniło.