mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ja na Unii nie tracę

Ja na Unii nie tracę

Sekcja motoryzacji Fundacji MULTI-EXPERT przygotowała nową akcję szkoleniową dla całego polskiego sektora motoryzacyjnego pt. "Ja na Unii nie tracę".

Ja na Unii nie tracę

Tytuł tłumaczy myśl przewodnią akcji: jakie działania podjąć w firmie motoryzacyjnej, aby zoptymalizować korzyści i straty wynikające z nowych możliwości i ograniczeń - prawnych i finansowych - po akcesji z Unią Europejską.

Celem najważniejszego szkolenia objętego akcją jest przygotowanie firm motoryzacyjnych do jak najszybszego i najskuteczniejszego wykorzystania konkretnych środków finansowych jakie Unia przeznaczyła na wsparcie polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Uzyskanie bezzwrotnego dofinansowania z Funduszy Strukturalnych od 10 tys. zł do 1,25 mln zł na nowe inwestycje (np. lakiernie, podnośniki, urządzenia diagnostyczne, budynki, oprogramowanie itd. itd.) tworzy niepowtarzalną okazję dla setek polskich dealerów, serwisów, warsztatów, stacji diagnostycznych, przedsiębiorstw flotowo-transportowych i wielu innych firm motoryzacyjnych. Szkolenia Fundacji MULTI-EXPERT prowadzić będą wykładowcy z firmy GARR S.A., która pełni rolę jednej z 16-tu Regionalnych Instytucji Finansowych w Polsce (RIF to miejsce, gdzie składa się wnioski o dofinansowania z UE), więc trudno o bardziej kompetentną informację.

Ponadto w ramach ww. akcji opracowano kolejne, odrębne szkolenie, które ma przygotować serwis i warsztat do uciążliwych (i czasem niestety kosztownych!) kontroli obejmujących zagadnienia szczególnie nadzorowane przez przepisy unijne: ochrona środowiska (np. czy jest umowa na odbiór odpadów, czy wnoszone są obligatoryjne opłaty za użytkowanie środowiska? itd.) oraz BHP (czy są przygotowane na piśmie instrukcje, charakterystyki produktów, klasy ryzyka stanowisk pracy, czy są oznakowane miejsca niebezpieczne? itd.)

Ponadto dołączono do akcji trzeci i czwarty temat szkoleń - dla tych którzy nadal są zainteresowani tematyką poruszaną podczas wcześniejszych akcji edukacyjnych Fundacji, mianowicie: temat rozliczenia szkód ubezpieczeniowych oraz GVO.

Pierwszy termin: już 4 grudnia 2004, miejsce: Międzynarodowe Targi Katowickie, źródło informacji o akcji – strona internetowa Fundacji:
www.expert.org.pl.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris GR Sport w salonach
Toyota Yaris GR Sport w salonach
Toyota Yaris GR Sport, nowy model inspirowany sportowym Yarisem GRMN, jest już dostępna w salonach Toyoty.