1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Jaguar XF znów do serwisu

Jaguar XF znów do serwisu

O tej usterce już informowaliśmy. Tyle że dotyczyła ona dwóch modeli Land Rovera - Freelandera 2 oraz Evoque'a. Okazuje się, że podobny problem z układem paliwowym może wystąpić także w Jaguarze XF z 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym.

Jaguar XF znów do serwisu
Przedsiębiorca JLR Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Jaguar XF z roku modelowego od 2012 do 2014, wyposażonych w silnik wysokoprężny 2.2l, może wystąpić nieszczelność w układzie powrotnym paliwa z wtryskiwaczy i użytkownicy mogą zgłaszać odczuwalny zapach oleju napędowego.

W przypadku powstania nieszczelności, gdy w zagłębieniach osadzenia wtryskiwacza zbierze się wystarczająca ilość paliwa, może dojść do sytuacji, w której paliwo zacznie spływać po bloku silnika. W konsekwencji, gdy paliwo zetknie się z rozgrzanymi elementami układu wydechowego, istnieje ryzyko pojawienia się dymu lub pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 146 samochodów modelu Jaguar XF.

Przedsiębiorca poinformuje właścicieli samochodów pisemnie o możliwości wystąpienia usterki, samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie. Czynności serwisowe polegają na sprawdzeniu szczelności układu powrotnego paliwa z wtryskiwaczy i jeżeli to konieczne wymianie przewodów powrotnych paliwa oraz uszczelniacza.

Co ciekawe, to już kolejna kampania serwisowa Jaguara XF przeprowadzona w krótkim czasie. W sierpniu informowaliśmy o akcji przywoławczej tego modelu, tyle że wyposażonego w silnik benzynowy 2.0 GTDi. Wówczas problem dotyczył nieprawidłowości z zainstalowaniem przewodu układu doładowania. Z kolei w samej końcówce ubiegłego roku ogłoszona została akcja naprawcza, w której do serwisów wzywano najmocniejsze Jaguary XF (wersje XFR) wyposażone w pięciolitrowe jednostki benzynowe V8 o mocy 510 KM. Wówczas przyczyną była możliwa usterka wspornika pompy paliwa, co w konsekwencji mogło doprowadzić do wycieku paliwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XF
Jaguar XF
Cena podstawowa już od: 199 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nagroda za zwycięstwo w Tour de France:...

auto motor i sport 0000-00-00

Okazuje się, że żeby jeździć szybkimi autami trzeba najpierw szybko pedałować na rowerze - przynajmniej w Tour de France, gdzie główną nagrodą jest pewien sportowy i elegancki zarazem samochód z Wysp Brytyjskich.

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake debiutuje w formie rasowego, rodzinnego kombi o eleganckiej linii nadwozia. Model dostępny będzie także jako hybryda plug-in oraz sportowy model R.