mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jak będzie z Dacią?

Jak będzie z Dacią?

Do najbardziej znanych w Europie należą te w Genewie, Frankfurcie i Paryżu. W Stanach mają Detroit, Nowy Jork oraz Chicago. Jest jeszcze Tokio. U nas, w Polsce, możemy się pochwalić tymi w Warszawie.

O czym mowa? Oczywiście o targach motoryzacyjnych. To na tych największych mają miejsce światowe premiery najbardziej prestiżowych modeli konkretnych producentów. Tam prezentowane są wszelkie inne nowości, prototypowe modele, tam spotykają się przedstawiciele branży.

Czy wystawa w Warszawie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Centrum Expo XXI, może równać się do tych największych i być powodem do dumy? Trudno tu o odrobinę optymizmu, jeśli na, podobno, największej imprezie motoryzacyjnej w kraju nie można spotkać wszystkich obecnych na naszym rynku.

Wśród nowości były m.in. Honda FR-V, Suzuki Swift, Opel Astra III kombi, nowy Land Rover Discovery. I Dacia Logan. Model ten pojawi się w sprzedaży już na początku przyszłego roku. Najtańsza wersja kosztować będzie 29.900 zł, choć miało być po 5 tys. euro. Ale i tak cena wydaje się być atrakcyjna, jak za auto z klasy średniej.

Ciężko już teraz wyrokować, czy model ten podbije nasz rynek. Szansę na pewno są, zasadnicze pytanie to, jak zostanie przyjęta na krajowym rynku marka Dacia. Bo gdyby Logan oferowany był jako Renault, tak ma być np. w Rosji, to wówczas moglibyśmy mieć podobną sytuację jak z Chevroletami, które cały czas cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Czy głównym atutem Logana będzie tylko niska cena, czy może zaskoczy nas również czymś innym. Czekamy z niecierpliwością i nadziejami, bo już czas trochę ożywić nasz rynek motoryzacyjny z obecnego zastoju.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:
01.11-07.11.2004
1

Chevrolet Lacetti

bez zmian
2

Skoda Fabia

+ 1
3

Ford Focus

- 1
4

Ford Mondeo

+ 2
5

Toyota Corolla

- 1
6

Skoda Octavia Nowa

- 1
7

Honda Civic

+ 1
8

Chevrolet Aveo

+ 2
9

Peugeot 307

- 2
10

Toyota Avensis

+ 7
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.