mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jamniki w krakowskich czapkach

Jamniki w krakowskich czapkach

W dniu 18 marca br. o godzinie 13.00, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, odbędzie się uroczyste przekazanie pierwszych dwóch, spośród 50 zakontraktowanych przez krakowskiego przewoźnika autobusów Solaris Urbino 12.

Jamniki w krakowskich czapkach

Wszystkie pojazdy powstają przy współpracy obu firm – Solaris Bus & Coach i MPK w Krakowie.

Zamówienie przez MPK w Krakowie 50 autobusów miejskich Solaris Urbino, to efekt przetargu wygranego w ubiegłym roku przez Solaris Bus & Coach. Kluczowym zapisem umowy jest wymóg przeprowadzenia końcowego etapu produkcji pojazdów w krakowskim MPK. W związku z tym, w lutym br. grupa 25 pracowników z Krakowa przebywała na szkoleniu w fabryce w podpoznańskim Bolechowie. W trakcie montażu pierwszego autobusu, krakowscy pracownicy pełnili rolę „asystentów” – przy kolejnym prace wykończeniowe prowadzili już samodzielnie, pod okiem kolegów z Solaris Bus & Coach. To właśnie te Solarisy zostaną uroczyście przekazane krakowskiemu MPK.

Końcowa faza produkcji następnych 48 pojazdów odbywać się będzie już w hali przy ul. Brożka. Z fabryki w Bolechowie do Krakowa transportowane będą polakierowane nadwozia autobusów, a przebieg prac przez cały czas nadzorowany będzie przez przedstawicieli Solaris Bus & Coach.

Solarisy dla krakowskiego MPK wyposażone są w nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne silniki DAF 183c, spełniające standardy czystości spalin EURO III. Symbolem niskopodłogowych autobusów produkowanych przez Solaris Bus & Coach jest zielony jamnik. Specjalnie na tę okazję jego głowę przyozdobi krakowska czapka. Takie jamniki pojawią się na każdym z 50 krakowskich Solarisów Urbino. 

Cieszymy się, że po kilku latach Solaris Bus & Coach powrócił do Krakowa. Wcześniej dostarczyliśmy tu pięć niskopodłogowych autobusów N 4020. Nasza firma jest zawsze gotowa na dostosowywanie swoich produktów do potrzeb klientów. Jednym z dowodów na to jest współpraca Bolechowa i Krakowa – powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.