mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Janusz Kulig nie żyje

Janusz Kulig nie żyje

W piątek, 13 lutego, wieczorem na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni zginął tragicznie 3-krotny mistrz Polski, były wicemistrz Europy w rajdach samochodowych Janusz Kulig. Miał 34 lata.

Samochód, którym jechał - Fiat Stilo, został zmiażdżony przez przez pociąg, w momencie gdy Kulig przejeżdżał przez strzeżony przejazd kolejowy.

Do największych sukcesów sportowych Kuliga należy zaliczyć trzykrotne zdobycie tytułu rajdowego mistrza Polski w latach 1997, 2000 oraz 2001. W 2002 roku został wicemistrzem Europy, zaś w ubiegłym roku zajął ósme miejsce w MŚ samochodów produkcyjnych.

Sezon 2004 zapowiadał się dla trzykrotnego mistrza polski bardzo interesująco. Janusz Kulig miał być gwiazdą teamu rajdowego założonego przez firmę Fiat Auto Poland. W przednionapędowym Fiacie Punto Super 1600 krakowianin planował przystąpić do tegorocznych rajdowych mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy. Niestety, po raz kolejny śmierć zbyt wcześnie upomniała się o utalentowanego sportowca.

Wiadomość o tragicznej śmierci Kuliga odbierana jest w środowisku motoryzacyjnym z ogromnym bólem. Na polskich i światowych trasach rajdowych zabraknie nie tylko zdolnego i utytułowanego zawodnika, lecz przede wszystkim powszechnie lubianego i szanowanego człowieka, dobrego człowieka...

Pogrzeb odbędzie się 18 lutego, czyli w najbliższą środę o godz. 12 w jego rodzinnej miejscowości w Łapanie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.