mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Janusz Kulig zwycięzcą Rajdu Wisły

Janusz Kulig zwycięzcą Rajdu Wisły

Dramatyczny przebieg rajdu.

Załoga Janusz Kulig - Jarosław Baran jadąca fordem focusem WRC wygrała Rajd Wisły. Drugie miejsce, ze stratą 43,3 sekundy zajęli Leszek Kuzaj z Andrzejem Górskim (toyota corolla WRC). Trzeci na mecie byli Sebastian Frycz z Maciejem Wodniakiem na N-grupowym mitsubishi lancerze evo VI.

Tegoroczna "Wisła" miała bardzo dramatyczny przebieg. Po pierwszym etapie prowadził "Kuzi", za nim byli Sztuka i Kulig, który na dziewiątym oesie przebił oponę i stracił sporo czasu. Czwarte miejsce zajmował Hołowczyc. Tomasz Kuchar wycofał się z rajdu już na drugim oesie (awaria dyferencjału). W grupie N prowadził Frycz, który wyprzedzał o kilkanaście sekund Turskiego i Dytkę.

Pierwszy sobotni oes został odwołany przez organizatora z powodu niezdyscyplinowania kibiców. Na czternastym odcinku specjalnym Leszek Kuzaj złapał "kapcia", przez co spadł aż na trzecią pozycję. Prowadzenie objął Łukasz Sztuka, a na drugie miejsce wyszedł Janusz Kulig. Bardzo nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce na następnej próbie. Na jednym z zakrętów "Kuzi" nie opanował swojej corolli WRC i potrącił dwóch dziennikarzy, którzy, według Kuzaja, stali w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu. Z urazami głowy trafili oni do szpitala.

Szesnasty oes był ostatnią próbą dla Hołowczyca, który uszkodził tam drążek kierowniczy i nie mógł dalej jechać. Siedemnasty (przedostatni) odcinek specjalny właściwie rozstrzygnął kwestię zwycięstwa. Łukasz Sztuka uderzył w drzewo i zakończył rywalizację. Kuligowi wystarczyło już tylko spokojnie dojechać do mety.

W ence również wszystko rozstrzygnęło się drugiego dnia. Na jedenastym oesie Marcin Turski urwał koło i wycofał się z rajdu. Natomiast na czternastej próbie rozbił swój samochód Paweł Dytko. Do mety na pierwszej pozycji dojechał zatem Sebastian Frycz, na kolejnych pozycjach znaleźli się Zbigniew Gabryś i Michał Bębenek.

Wyniki 49. Rajdu Wisły:

1. Kulig - Baran A-8 ford focus WRC

2. Kuzaj - Górski A-8 toyota corolla WRC +43,3

3. Frycz - Wodniak N-4 mitsubishi lancer evo VI +5:02,9

4. Gabryś - Hundla N-4 mitsubishi lancer evo V +8:49,7

5. Bębenek - Bębenek N-4 mitsubishi lancer evo VI +8:53,6

6. Baniowski - Wieczorek N-4 subaru impreza +11:07,7

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace z 3-letnią gwarancją na 1 mln km
Toyota Proace z 3-letnią gwarancją na 1 mln km
Toyota wprowadziła poszerzoną gwarancję dla modelu Proace. Limit kilometrów sięga 1 miliona.