mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Japońskie auta najlepsze pod względem jakości

Japońskie auta najlepsze pod względem jakości

W tegorocznym niemieckim rankingu dotyczącym jakości samochodów, przygotowanym przez magazyn branżowy "Auto Bild", 3 pierwsze miejsca zajęły tradycyjnie marki japońskie.

Bardzo wysoką, choć trochę niespodziewaną, czwartą pozycję zajął Hyundai, który rozdzielił japońskie marki. Kolejne pozycje zajęły również koncerny z kraju Kwitnącej Wiśni. Pierwsze miejsce przyznano Mazdzie, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem tej marki. Kolejne dwie lokaty zajęły tradycyjnie juz od lat pozycjonowane tak wysoko: Toyota i Honda. Słabo w rankingu wypadły niemieckie marki, najwyższą, dopiero 7. pozycję, zajął Opel.

Ocenie poddano 20 najpopularniejszych w Niemczech marek samochodów w siedmiu kategoriach: wyniki ankiety wśród 25 tysięcy użytkowników aut, liczba akcji serwisowych związanych z wadami fabrycznymi, wyniki siedmiu milionów badań przeprowadzonych przez TÜV (niemiecką instytucję zajmującą się kontrolą techniczną), testy długodystansowe przeprowadzone przez "Auto Bild", reklamacje czytelników, które dotarły do redakcji, ocena sieci dilerskiej i serwisu oraz warunki gwarancji.

Hyundai uzyskał dobre wyniki w kategorii testów długodystansowych, reklamacji nadesłanych przez czytelników (w 2003 roku nie zgłoszono żadnej reklamacji), akcji serwisowych (jedna) oraz warunków gwarancji. To już drugi sukces tego południowokoreańskiego producenta, ponieważ niedawno podczas podobnego plebiscytu organizowanego w Stanach Zjednoczonych, marka ta uplasowała się na drugiej pozycji, tuż za Lexusem.

Ranking „Auto Bild” oceniający jakość w długim okresie użytkowania, niezawodność i zadowolenie klientów z samochodów wygląda następująco:

1. Mazda
2. Toyota
3. Honda
4. Hyundai
4. Nissan
6. Mitsubishi
7. Opel
8. Volvo
9. Smart
10. Ford
11. Citroen
11. Mercedes
13. Seat
14. Audi
14. BMW
16. Peugeot
16. Renault
16. Skoda
16. VW
20. Fiat

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.