mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jedna opona zamiast dwóch

Jedna opona zamiast dwóch

Goodyear wprowadza serię szerokich, pojedynczych opon na oś napędową, które zastępują konwencjonalne opony podwójne wykorzystywane tradycyjnie w ciężarówkach i autobusach. Przykładowo Goodyear Super Single o rozmiarze 495/45 R22.5 zastępuje dwie opony 315/70 R22.5.

Jedna opona zamiast dwóch

Dzięki 17% ograniczeniu oporów toczenia, nowe opony zapewniają do 2% niższe zużycie paliwa w porównaniu z identycznymi pojazdami wyposażonymi w opony podwójne. Dzięki temu operator dużej floty może znacznie zaoszczędzić, zakładając na wszystkie osie typowej ciężarówki opony Goodyear Super Single. W ciągu roku oszczędności na paliwie w porównaniu z konwencjonalnymi oponami mogą sięgać nawet do 1.000 euro. Ponadto poprzez to rozwiązanie można osiągnąć zwiększenie wydajności operacyjnej, wykorzystując oszczędność masy w granicach 110 kg w porównaniu z typowymi oponami i kołami podwójnymi. Szersze opony to również lepsza sterowność i stabilność.

Dodatkową cechą opony Goodyear Super Single jest elektroniczny czujnik, który zintegrowany jest z systemem kontroli ciśnienia, zamontowanym w pojeździe. Czujnik ten informuje kierowcę o aktualnym stanie ciśnienia w oponie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.