mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep Jamboree Bieszczady

Jeep Jamboree Bieszczady

W dniach 16-19 października tego roku odbyła się w Bieszczadach jesienna edycja Jeep Jamboree zorganizowana przez Autotraper Off-road Klub pod egidą Jeep Club Polska. Za bazę rajdu posłużył przepięknie położony hotel Arłamów owiany przez wiele lat mgiełką tajemnicy ze względu na szczególne osoby odwiedzające ośrodek w przeszłości.

W piątek rano po krótkiej odprawie samochody zostały podzielone na 5 grup i wkrótce wszystkie załogi znalazły się w dzikich Bieszczadzkich lasach. Ze względu na intensywne opady deszczu tydzień wcześniej warunki na wszystkich trasach okazały się bardzo trudne i wymagające zarówno dla kierowców jak i ich pojazdów ale pod okiem doświadczonych uczestników i dzięki wspólnej pracy udało się przezwyciężyć trudy bieszczadzkiego błota. Widok Jeepów powracających z trasy był imponujący dla każdego miłośnika off-roadu, ich błotny "makijaż" robił tak niesamowite wrażenie, że niektórzy kierowcy zrezygnowali z umycia swojego auta przed powrotem do domu.
Już w 1996 roku grupa właścicieli i entuzjastów samochodów marki Jeep® spotkała się w Bieszczadach aby delektować się przyrodą i doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie. Z roku na rok na imprezy przyjeżdżało coraz więcej pojazdów, a wkrótce tradycją stały się cztery edycje rajdu rocznie: wiosna, lato, jesień i zima. W 1998 roku powstał pierwszy w Polsce klub zrzeszający właścicieli jednej marki samochodów terenowych - Autotraper Jeep® Klub Polska.
W związku z tym, że zainteresowanie uczestnictwem w imprezach klubowych przekroczyło najśmielsze oczekiwania oraz dla zwiększenia potencjału klubu, w sierpniu 2002 roku z inicjatywy i pod egidą firmy DaimlerChrysler Automotive Polska na bazie Autotraper Jeep® Klub Polska powstał Jeep® Club Polska otwarty dla wszystkich właścicieli samochodów marki Jeep®.
Głównym celem klubu jest zintegrowanie właścicieli i miłośników marki Jeep® w Polsce poprzez organizację zlotów samochodów tej marki (Jeep® Piknik), szkolenie i doskonalenia umiejętności jazdy w terenie (Jeep® Akademia) oraz włączenie naszej organizacji do międzynarodowej struktury Jeep® Club International pod patronem DaimlerChrysler AG. Wstąpienie do elitarnego klubu posiadaczy samochodów marki Jeep® daje między innymi możliwość uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Jeep® Club Polska oraz współpracujące z nim oficjalne kluby marki Jeep®, dostęp do gadżetów klubowych, dostęp do kodowanej części serwisu internetowego Jeep® Club Polska.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
To już niemal pewne. Lexus pracuje nad wyraźnie mocniejszą i bardziej ekstremalną odsłoną modelu LC.