mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeep - niekwestionowany lider w swojej klasie

Jeep - niekwestionowany lider w swojej klasie

Dzisiaj na 60 Salonie Samochodowym we Frankfurcie (IAA) Jeep z dumą prezentuje swe najnowsze osiągnięcia. Są to - zmodernizowany Grand Cherokee, nowa, bezpieczniejsza wersja Cherokee o nowych akcentach stylistycznych oraz nieograniczony w swym potencjale Wrangler Rubicon.

„Dzięki niezrównanym możliwościom terenowym Jeep pozostaje niekwestionowanym liderem naszej klasy segmentu 4 x 4” – mówi Thomas Hausch, dyrektor marketingu i sprzedaży Chrysler Group – „najnowsze modele oraz stałe usprawnienia techniczne podnoszą atrakcyjność marki Jeep ponieważ tak pojazdy jak i układy ich napędu są dobrze dostosowane do wymogów rynku europejskiego.”
Pojazdy marki Jeep stanowią istotną część sprzedaży Chrysler Group na rynkach świata (poza Ameryka Północną). W pierwszej połowie bieżącego roku Jeep Grand Cherokee i Jeep Cherokee zajmowały drugie i trzecie miejsce wśród światowych bestsellerów Chrysler Group ze sprzedażą 16.206 i 15.381 sztuk, co stanowiło 46 procent zagranicznych obrotów detalicznych Grupy w tym okresie.
Silniki wysokoprężne są najpopularniejsze w Europie Zachodniej, gdzie 86 procent pojazdów Grand Cherokee oraz 77 procent Cherokee sprzedanych w pierwszym półroczu 2003 wyposażonych było w silniki Diesla.
Jeep Grand Cherokee łączy w sobie potencjał terenowy, luksus i styl z niespotykanym wyważeniem mocy, bezpieczeństwa oraz drogowych własności jezdnych. Oferowany obecnie w Europie zmodernizowany Grand Cherokee, odznacza się nowymi akcentami nadwozia, podkreślającymi ekskluzywność wzorniczą i najwyższej klasy napęd 4 x 4. Na nowy wygląd wszystkich odmian Grand Cherokee składa się zmodyfikowany pas przedni, krata wlotu powietrza i okrągłe lampy przeciwmgielne. Wyposażenie fabryczne może obejmować ponadto nowy system nawigacji drogowej.
Jeep Cherokee to bezkompromisowy pojazd 4 x 4, odznaczający się doskonałym wyważeniem zdolności terenowych z komfortem jazdy szosowej oraz wyróżniającą się stylizacją. W najnowszych wersjach Cherokee jeszcze więcej uwagi poświęcono bezpieczeństwu oraz estetyce elementów wnętrza i nadwozia. Przy swej gamie modelowej – Sport, Limited i Renegade oraz wyborze zespołów napędu Cherokee jak nigdy jest gotów jechać gdzie oczy poniosą, ku satysfakcji swego kierowcy.
Dzięki prawdziwie unikalnemu stylowi i dzielności terenowej Wrangler pozostaje duchem i symbolem swej marki. Swe mistrzostwo pokazuje po raz kolejny najwyższej próby off-roadową wersją Rubicon. Jeep Wrangler Rubicon powstał do jazdy w warunkach najtrudniejszych, z którymi przedtem zmierzyć się mogły jedynie pojazdy specjalnie modyfikowane.
Począwszy od 23 czerwca 1941 roku aż do czasów obecnych Jeep symbolizuje autentyczny potencjał napędu 4 x 4, innowacyjną technikę oraz dążenie do doskonałości. Dzięki projektowi Willys-Overland „Jeep” był prekursorem segmentu 4 x 4 ponad sześćdziesiąt lat temu oraz trwającej do dzisiaj mody na kompaktowe pojazdy SUV (rekreacyjno-użytkowe), lansując pierwszy 4-drzwiowy Jeep Cherokee 4 x 4 w roku 1984. Także i dzisiaj Jeep szczyci się bezpośrednim pochodzeniem od swych słynnych przodków.
Znak towarowy Jeep, zastrzeżony w 1950 roku – stał się jedną z najbardziej znanych marek firmowych na świecie oraz synonimem zdolności poruszania się w terenie. Pojazdy marki Jeep spotykane są obecnie w niemal 100 krajach całego świata, a ich sprzedaż pod tą dumną marką przekroczyła już 9 milionów sztuk. W ciągu 60 lat Jeep zdobył reputację solidnego, uniwersalnego pojazdu z napędem 4 x 4 i autentycznych zdolnościach do jazdy terenowej. Był zawsze bohaterem – niekoniecznie w znaczeniu militarnym – także i mniej efektownych wydarzeń, takich jak uprawa ziemi czy akcje ratunkowe w czasie klęsk żywiołowych.
W ciągu tych trudnych lecz ciekawych lat powstały pojazdy pionierskie i nowatorskie, od wojennego MB - aż do dzisiejszych konstrukcji o niespotykanej nowoczesności i wyrafinowaniu.Jako bogaty w tradycje twórca segmentu SUV Jeep zamierza także i w przyszłości pozostać liderem tego rynku. v

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.