1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Jest chętny na Saturna

Jest chętny na Saturna

Saturn, kolejna marka wchodząca w skład koncernu General Motors, już wkrótce być może zmieni właściciela. Zainteresowa nabyciem tej marki jest bowiem druga co do wielkości na rynku amerykańskim grupa dealerska Penske Automotive.

Jest chętny na Saturna
Będący w trakcie procesu reorganizacji jeszcze nie tak dawno temu największy na świecie koncern motoryzacyjny General Motors jest zmuszony odchudzić gamę swoich marek. Znaleźli się już chętni na kupno Opla/Vauxhalla (Magna International) oraz Hummera (chiński koncern Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Corporation), teraz do tego grona dołącza Saturn.'

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, na rynku amerykańskim przetrwa ok. 350 salonów sprzedaży, a pracę zachowa łącznie ok. 13.000 osób. Poza prawami do marki, wstępna umowa przewiduje także możliwość kontynuacji produkcji w zakładach należących do GM niektórych modeli marki Saturn (Aura, Vue, Outlook).

Marka Saturn została założona przez General Motors w 1990 roku i od tego czasu sprzedanych zostało ponad 4 miliony egzemplarzy. Ponad 80% tych aut wciąż jest "na chodzie".

W ogłoszonym komunikacie nie zostały podane żadne szczegóły co do strony finansowej transakcji. Oczekuje się, iż jej ostateczna finalizacja nastąpi do końca trzeciego kwartału br.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: General Motors Saturn USA kryzys motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

Komentuj:

~sambułka 2009-06-10

a co mnie to obchodzi czy chinczycy czy inni, marka mi nie znana, w Europie jej nie ma, wiec zlewam to kto ją kupi

~Dobrze że nie trafi w ręce Chinczyków, Koreańców 2009-06-08

Dobrze że nie trafi w ręce Chińczyków, Koreańczyków czy Hindusów !!! Ale ogólnie ten kryzys bankowo-finansowy tak namieszał że mnie już głowa boli... Koniec świata - Hummer trafił do Chinoli