mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jeszcze więcej imprez sportowych

Jeszcze więcej imprez sportowych

Sezon urlopowy trwa. Może warto w czasie wypoczynku wybrać się na jedną z wielu imprez sportów motorowych organizowaną przez Polski Związek Motorowy.

 Biuro i baza zawodów zlokalizowana będzie w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Krakowianka” w Krakowie, a start i meta rajdu na Campingu „Krakowianka”. Zawodnicy będą mieli do przejechania dwa okrążenia po 17 km każde. W każdym okrążeniu znajduje się 15 sekcji obserwowanych, na przejechanie każdej z nich zawodnicy mają maksymalnie 1,5 minuty. Start pierwszego zawodnika nastąpi w niedzielę (17 sierpnia) o godzinie 9.00, a o 16.30 przewidziano zakończenie zawodów i rozdanie nagród.
Zawodnicy startujący w Pucharze PZM zmierzą się w 12. Rajdzie Bałtyku organizowanego przez Automobilklub Morski. Jeden z nielicznych w Polsce szutrowych rajdów przyciągnął wielu kierowców z Mistrzostw Polski – swój start zapowiedział między innymi Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar i Piotr Maciejewski (wszyscy w Mitsubishi). Lancerem Evo VII wypożyczonym od Leszka Kuzaja wystartuje też Maciej Oleksowicz ścigający się na co dzień VW Polo.
Kibice sportów motocyklowych wypoczywający lub mieszkający w okolicach Krosna będą mogli obejrzeć IV Bieszczadzki Rajd Enduro, który rozegra się na pięknej trasie w okolicach Iwonicza. A już w piątek 15 sierpnia na torze w Bydgoszczy będą walczyć najlepsi polscy żużlowcy w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Kibice zawodów kartingowych zapewne wybiorą się do Lublina, gdzie odbędzie się VI runda Kartingowych Mistrzostw Polski grupy A.
Nasz eksportowy kierowca wyścigowy Robert Kubica wystartuje w kolejnej rundzie Mistrzostw Formuły 3 na niemieckim torze Nurburgring, zaś w Holandii polskie barwy będzie reprezentował Krzysztof Groblewski, który swoim VW Polo zmierzy się z europejską czołówką Mistrzostw Europy w Rallycrossie.
Automobilklub Bydgoski zaprasza na Ogólnopolski Zlot Caravaningu, który odbędzie się w dniach 14/17.08.2003 roku w Kreglu k/Koronowa. Podczas zlotu będą przeprowadzone na zlecenie Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki: III zawody Mistrzostw Polski w jeździe samochodem z przyczepą oraz II zawody ogólnopolskiego konkursu caravaningowego 2003

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.