mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Jubileusz zakładów NedCar w Holandii

Jubileusz zakładów NedCar w Holandii

4 miliony samochodów zostało wyprodukowanych w ciągu 35 lat w fabryce w Born

W sercu Europy, w holenderskiej prowincji Limburgia, w pobliżu granicy z Niemcami i Belgią leżą zakłady NedCar, w których produkowane są dobrze znane na polskim rynku samochody Mitsubishi Carisma i Space Star. Fabryka w Born powstała 35 lat temu, a do dzisiaj z jej linii produkcyjnych zjechały już 4 miliony samochodów.

Uroczystego otwarcia zakładów dokonała 27 czerwca 1968 roku holenderska królowa Juliana. Fabrykę wybudowano z myślą o rozwijaniu rodzimej produkcji samochodów osobowych DAF. W sierpniu 1991 roku zakłady przejęła powołana w tym celu firma joint venture o nazwie NedCar (od Netherlands Car B.V.), której udziałowcami obok państwa holenderskiego zostało Mitsubishi Motors Corporation oraz Volvo Car Corporation. Od lutego 1999 roku udziałowcami w proporcji 50/50 były w firmie NedCar Mitsubishi i Volvo, a od 30 marca 2001 roku jedynym właścicielem posiadającym 100 akcji jest Mitsubishi Motors.

Nowoczesne zakłady w Born, którymi kieruje Gunter Butschek są przykładem wszechstronności oraz elastyczności w procesie produkcji samochodów. Powstają tutaj nie tylko Mitsubishi Carisma oraz Space Star, ale także Volvo V40 i S40. Firma może się również pochwalić 22-procentowym wzrostem produkcji w ostatnich czterech latach przy jednoczesnym obniżeniu o 9 procent kosztów materiałowych.

Tymczasem przed zakładami w Born stoi kolejne wielkie wyzwanie. NedCar przygotowuje się do produkcji nowego samochodu kompaktowego (NCC) Mitsubishi oraz Smarta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.