mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już 5 lat Renault z Nissanem

Już 5 lat Renault z Nissanem

Koncerny samochodowe Renault oraz Nissan już od pięciu lat współpracują w ramach sojuszu. Wyniki osiągane przez obie firmy potwierdzają słuszność podjętych kroków i skłaniają ku dalszemu optymizmowi.

Głównym celem na przyszłość ogłaszanym przez sojusz jest awansować z piątego miejsca na świecie do pierwszej trójki producentów samochodów.
W tekście pt. „Wizja strategiczna”, rozpowszechnianym wśród pracowników obu firm z okazji 5. rocznicy podpisania umowy Sojuszu, Renault i Nissan wskazują cele, które stawia sobie Sojusz, i przypominają wspólne wartości.

Sojusz Renault-Nissan: Wizja strategiczna

Sojusz Renault-Nissan to jedyna w swoim rodzaju grupa złożona z dwóch światowych firm powiązanych wzajemnymi udziałami.
- Firmy te połączyły się, aby osiągać lepsze wyniki dzięki spójnej strategii, wspólnym celom i zasadom, współdziałaniu zorientowanemu na wynik i dzieleniu się najlepszymi metodami pracy.
- Obie firmy respektują i umacniają swoją tożsamość i swoje marki.

I. Zasady Sojuszu

Sojusz jest oparty na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Jego przejrzysta organizacja zapewnia:
- zrozumiały proces podejmowania decyzji gwarantujący zdolność reakcji, odpowiedzialność i efektywność na wysokim poziomie;
- osiągnięcie największej możliwej skuteczności dzięki połączeniu atutów obu firm i rozwój współdziałania poprzez wspólną organizację, zespoły złożone z pracowników obu przedsiębiorstw oraz wykorzystanie tych samych płyt podłogowych i części składowych.

Sojusz przyciąga i zatrzymuje największe talenty, oferuje atrakcyjne warunki pracy i stymulujące wyzwania. Rozwija w swoich pracownikach zmysł przedsiębiorczości i otwartość na świat.

Akcjonariuszom obu spółek Sojusz zapewnia atrakcyjne dochody. Wykorzystuje też najlepsze metody zarządzania i przyczynia się do trwałego rozwoju.

II. Cele

Sojusz ustala i realizuje strategię rentownego wzrostu. Stawia sobie trzy następujące cele:
1- Uznanie przez klientów za jednego z trzech najlepszych producentów pod względem jakości oraz atrakcyjności produktów i usług w każdym regionie świata i w każdym segmencie gamy.
2- Pozycja wśród trzech najlepszych na świecie grup produkujących samochody w zakresie kluczowych technologii dzięki dominacji każdego z partnerów w konkretnych dziedzinach.
3- Stałe generowanie wyniku operacyjnego, który dzięki wysokiej marży operacyjnej i stałemu wzrostowi spowoduje, że Sojusz znajdzie się wśród trzech największych na świecie grup produkujących samochody.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.