mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już jest - Kalendarz Pirelli 2012

Już jest - Kalendarz Pirelli 2012

Firma Pirelli większości z nas kojarzy się z oponami - i słusznie zresztą. Dla wielu jednak to także, a może wręcz przede wszystkim, jeden z najsłynniejszych kalendarzy. W dniu wczorajszym w Nowym Jorku miała miejsce oficjalna premiera edycji na 2012 rok.

Już jest - Kalendarz Pirelli 2012
Kalendarz Pirelli 2012 został wczoraj wieczorem zaprezentowany mediom światowym, gościom i kolekcjonerom z całego świata na pokazie zamkniętym w "Arsenale", XIX-wiecznym zabytku wojskowym Nowego Jorku.

Trzydzieste dziewiąte wydanie "The Cal" jest dziełem Mario Sorrentiego, co ciekawe, dopiero pierwszego włoskiego fotografa w historii tego kultowego kalendarza. Sorrenti – rodem neapolitańczyk, sercem nowojorczyk – wybrał Korsykę i jej nierówny krajobraz do stworzenia swojego "omdlenia" – ekstazy uchwyconej na zdjęciach.

Dwadzieścia pięć zdjęć zawartych w Kalendarzu Pirelli na rok 2012 – osiemnaście czarno-białych i siedem kolorowych – zostało przedstawionych w dotąd niespotykanym wykończonym płótnem portfolio.

W najnowszym Kalendarzu Pirelli pojawiło się 12 bohaterek – dziewięć modelek i trzy aktorki, w tym jedna Polka. Modelki to Brazylijka Isabeli Fontana (fotografowana do Kalendarza 2003 przez Brucea Webera, 2005 przez Patricka Demarcheliera, 2009 przez Petera Bearda i 2011 przez Karla Lagerfelda), Rosjanka Natasza Poly (Kalendarz Pirelli 2011 autorstwa Karla Lagerfelda), Holenderki Saskia de Brauw i Lara Stone (Kalendarz 2009 Petera Bearda i Kalendarz 2011 Karla Lagerfelda), Amerykanki Joan Small i Guinevere Van Seenus (Kalendarz 2006 ze zdjęciami Merta i Marcusa), Polka Małgosia Bela (Kalendarz 2009 Petera Bearda), Litwinka Edita Vilkeviciute, Brytyjka Kate Moss (Kalendarze z 1994 r. ze zdjęciami Calby’ego Herba Rittsa oraz z 2006 r. ze zdjęciami Merta i Marcusa).

Z kolei aktorkami, które pojawiły się w kalendarzu, są, pochodząca z Ukrainy, Milla Jovovich (Kalendarz 1998 Brucea Webera), Włoszka Margareth Made oraz Japonka Rinko Kikuchi.

Pierwsza edycja Kalendarza Pirelli została wydana na 1964 rok i chyba nikt wówczas nie przypuszczał, że dziś będzie to aż tak sławna pozycja. Tym bardziej, że w 1967 roku, a następnie w latach 1975-1983 nie było publikacji kalendarza. Jednak po powrocie do tego pomysłu, od połowy lat 80., Kalendarz Pirelli z każdym rokiem zyskiwał coraz większą sławę. Dziś do jego tworzenia angażowani są najsłynniejsi światowi fotografowie, a na jego kartach pojawiają się najpiękniejsze modelki oraz autorki.
Tematy w artykule: Pirelli kalendarz Kalendarz Pirelli

Podobne wiadomości:

Pirelli winą obarcza zespoły

Pirelli winą obarcza zespoły

Aktualności 2013-07-03

Kalendarz Pirelli 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~chychak 2011-12-07

super, ładne zdjęcia, więcej poproszę :))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan rządzi wśród aut elektrycznych
Nissan rządzi wśród aut elektrycznych
Nissan podsumowuje zeszły rok, w którym bez trudu obronił pozycję lidera w klasie aut elektrycznych, ale i crossoverów.