mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Już w marcu nowa C-klasa

Już w marcu nowa C-klasa

Już na wiosnę tego roku do sprzedaży trafi zmodernizowana C-klasa firmy Mercedes-Benz. Zmianie ulegnie gama silników, wygląd zewnętrzny oraz wyposażenie.

Już w marcu nowa C-klasa

Mercedes Klasa C dostępny jest w wersjach sedan, kombi oraz sportowego coupe. Wygląd każdej z nich nabierze bardziej dynamicznego charakteru poprzez zastosowanie nowego zderzaka, grilla chłodnicy oraz przednich reflektorów. Również zwiększony do 1505 mm z 1493 mm rozstaw kół oraz zastosowanie większych 16-calowych obręczy kół ma zwiększyć dynamikę auta.

Już w podstawowej wersji Classic C-klasa oferować będzie zwiększone wyposażenie, w której znajdzie się m.in. automatycza klimatyzacja. Ładniejszy wygląd to zasługa drewnianych wykończeń, a w wersji coupe także chromowanych.

Poszerzona gama silników to przede wszystkim czterocylindrowa jednostka benzynowa, dostępna do tej pory tylko w wersji coupe. Silnik o mocy 192 KM z maksymalnym momentem obrotowym 260 Nm pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 8,1 sekundy (8,7 wersja kombi) oraz maksymalnej prędkości 240 km/h (235 km/h). Zastosowana technologia Twinpulse pozwoliła na redukcję zużycia paliwa do 8,9 l/100 km (9,3 l/100 km).

Z kolei sprawdzony czterocylindrowy silnik diesla 220 CDI zwiększył moc o 7 KM i dysponuje teraz 150 KM. Spalanie wynosi średnio 6,1 l/100 km (6,6 l/100 km). Najmocniejszym silnikiem będzie, po raz pierwszy w tej klasie, osmiocylindrowa jednostka C 55 AMG o mocy 367 KM. Zapewnia to przyspieszenie ze startu do setki w 5,2 sekundy.

Do przeniesienia napędu służyć będzie szęściobiegowa ręczna skrzynia biegów, w opcji znajdzie się też pięciostopniowa automatyczna przekładnia z trybem sekwencyjnym, którym będzie można sterować przyciskami przy kierownicy.

Z innych nowości technologicznych na uwagę zasługują przednie światła bi-xenonowe, które, w połączeniu ze światłami przeciwmgielnymi, oświetlają większą przestrzeń przed autem podczas pokonywania zakrętów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.