KCV-II

Wizja przyszłości spod znaku KIA

KCV-II

KCV-II to najnowszy concept-car zaprezentowany przez firmę KIA, którego europejski pokaz miał miejsce w zeszłym roku podczas salonu samochodowego w Paryżu. Model opracowany został w ośrodku projektowym we Frankfurcie w Niemczech. Jak powiedział główny projektant, Peter Arcadipane, KCV-II ma odzwierciedlać nową filozofię projektowania samochodów KIA, ze szczególnym uwzględnieniem gustów europejskich.

KCV-II nie tylko wygląda futyrystycznie, ale także niezwykle praktyczny, mający sprawdzić się niemal w każdej sytuacji, szczególnie u osób prowadzących aktywny, sportowy tryb życia. Z założenia ma to być pojazd nadający się codziennej jazdy miejskiej, a także idealny na weekendowe wypady poza miasto. Duże, szerokie koła, wysoki prześwit oraz dynamiczna sylwetka przypominająca pick-up’a sprawiają, że KCV-II wygląda jak solidna terenówka.

Z drugiej strony łagodna, nieco zaokrąglona linia nadwozia powinna przypaść do gustu nowoczesnym kobietom, dla których samochód to coś więcej niż tylko środek transportu.

KCVII to prawdziwy „fun-car”, a jazda nim ma być czystą przyjemnością m.in. dzięki szklanemu dachowi, przez który do wnętrza pojazdu wpada niemal nieograniczona ilość światła dziennego, dająca poczucie ogromnej przestrzeni.

Szyby wykonane zostały ze szkła przyciemniającego się samoczynnie, w zależności od natężenia światła.

Dostęp do wnętrza zapewniają podwójne drzwi z każdej strony pojazdu, których przednie części unoszą się do góry, natomiast tylne otwierane są na boki.

Pojazd ma być wyposażony m.in. w system nawigacji satelitarnej współpracujący z wysokiej jakości sprzętem nagłaśniającym.

Konstruktorzy KCV-II nie zapomnieli także o elementach wyposażenia gwarantujących bezpieczeństwo podróżującym, wśród których znajdą się m.in. aktywne zagłówki, system awaryjnego hamowania i kontroli ciśnienia powietrza w oponach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.